Po dramatu na osmnáctce vyhrál v Berouně Mrůzek o ránu

Filip Mrůzek

Až závěrečná osmnáctá jamka rozhodla o tom, že vítězem 5. ročníku WGM Czech Open s dotací 600 tisíc korun se na hřišti Beroun Golf Clubu stal Filip Mrůzek. Hráč Relmostu vyhrál s nejnižším skóre v historii turnaje (-22).

Mrůzek vyhrál a o jedinou ránu před Portugalcem Tiagem Cruzem, který na poslední jamce neproměnil metrový putt, jímž by si vynutil play-off. Třetí skončil Aleš Kořínek (-19), čtvrtý a zároveň nejlepší amatér Gordan Brixi se skóre -11.

Mrůzek vstupoval do finálového kola s náskokem dvou ran na Cruze a čtyř na Kořínka a od začátku si neustále udržoval odstup od svých pronásledovatelů. První devítku zvládl za čtyři rány pod par, a když po čtrnácté jamce a úžasně proměněném puttu z 25 metrů vedl už o čtyři rány, zdálo se být o vítězi jasno.

"Ani v duchu mě v tu chvíli nenapadlo, že by se něco mohlo zkomplikovat," přiznal 26letý vítěz turnaje z roku 2015.

Jenže Cruz ve finiši zabral, zapsal dvě birdie a přiblížil se českému hráči na rozdíl dvou ran. Napínavé dostihy gradovaly na osmnáctce. Mrůzek šel na green pětiparu až třetí ranou, ale z 85 metrů nečekaně přestřelil a míček skončil ve vodě.

Po chipu pak zachraňoval bogey z metrové vzdálenosti. "To byl asi ten nejtěžší test za celé čtyři dny. Nebyl to jednoduchý putt, ale věděl jsem, že ho musím dát a půjdu do rozehrávky," prozradil Mrůzek.

Cruz totiž byl druhou ranou na greenu a putoval eaglu, neproměnil, ale i tak putt z metru by mu stačil na play-off a šanci vyhrát. Jenže minul.

"Ztrácel jsem už čtyři rány, ale zabral jsem a vrátil se zpět do hry. Navíc Filip na osmnáctce chyboval, měl jsem šanci, ale asi taky byl trochu nervózní a putt jsem neproměnil. Škoda, turnaj se mi moc líbil," konstatoval 36letý Portugalec s bohatými zkušenostmi z European Tour i Challenge Tour.

"Zbytečně jsem zazmatkoval a byly to nervy. Vůbec jsem nepočítal s tím, že by Tiago ten putt nedal, protože celé kolo puttoval skvěle. Jsem rád, že jsem vyhrál a potvrdil, že jsem zase o něco silnější hráč," uvedl Mrůzek, který turnaj málem nedohrál.

"Bojoval jsem s únavou, hrál sedmý turnaj v řadě a po druhém kole přemýšlel o odstoupení. Nakonec jsem udělal nový rekord, svůj osobák i rekordní vítězné skóre, takže spokojenost," prohlásil vítěz, který si za titul odnesl prémii 200 tisíc korun.

Pro třetí příčku si bezpečně došel Kořínek. V posledním kole zahrál pět ran pod par. "Poslední kolo bylo super, sešli jsme tři hráči ve flightu, kteří si sedli, a myslím, že jsme předváděli hezký golf. Snad jen ve třetím kole jsem trochu vypadl z tempa, ale jinak jsem byl spokojený se svou hrou," konstatoval.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení