Velká pocta Langerovi. Dostal cenu Payna Stewarta

Bernhard Langer

Bernhard Langer byl PGA Tour poctěn cenou Payna Stewarta za rok 2018. Ta se každoročně uděluje hráčům, kteří nejlépe ilustrují hodnoty a charakter, kterými trojnásobný major šampion vynikal. Stewart zemřel v roce 1999 při letecké havárii.

Langer, který 27. srpna oslaví 61. narozeniny, vyhrál dvakrát v kariéře Masters. Po přechodu na veteránskou túru se stal jedním z jejích nejdominantnějších hráčů historie. Na okruhu nad 50 let vyhrál 37 turnajů, což je druhý nejlepší výkon, včetně deseti veteránských majorů.

V roce 2002 se stal Langer prvním německým hráčem, který byl přijat do Světové golfové síně slávy.

Toto je však cena, kterou PGA Tour neuděluje za kariérní vítězství, ale za 'nejvyšší úroveň charakteru a sportovního ducha'. Langer ji převezme na speciálním ceremoniálu v září během Tour Championship.

"Všichni uznáváme a jsme hrdi na Payna Stewarta jako na manžela a otce, stejně jako na hráče, který měl výjimečný charakter. Když teď dostávám toto ocenění, cítím se nesmírně poctěn. Vím, že je tu mnoho jiných, kteří si tuto cenu zaslouží možná víc než já," uvedl Langer.

Cena Payna Stewarta byla poprvé udělena v roce 2000 rok po jeho tragické smrti, kdy zemřel jako úřadující šampion US Open. Mezi jejími laureáty jsou takové legendy jako Ben Crenshaw (2001), Gary Player (2006), Ernie Els (2015) nebo Stewart Cink (2017).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení