Další hvězda pro Czech Masters: Thomas Bjorn

Thomas Bjorn

Už za tři týdny vypukne na Albatrossu třetí ročník turnaje D+D REAL Czech Masters a doslova na poslední chvíli se organizátorům ohlásila další hvězda. Do Prahy má v plánu dorazit i patnáctinásobný šampion European Tour Dán Thomas Bjorn.

Bjorn bude druhým nejúspěšnějším hráčem turnaje co se týče počtu triumfů na European Tour. Více jich má jen Lee Westwood (23), z aktivních hráčů jsou pak před Bjornem jen Tiger Woods (40) a Ernie Els (28).

"Dlouhodobě spolupracujeme s celosvětovou agenturou IMG. Po večerním telefonátu s jejich manažerem Adrianem Mitchellem jsme se dozvěděli o zájmu Thomase Bjorna přijet hrát na náš turnaj," řekl nám Robert Fikar, Head of Golf společnosti Relmost, která turnaj European Tour v Česku pořádá.

I podle něho se Bjorn okamžitě stal jednou z největších hvězd turnaje: "Thomas je ikonou nejen evropského golfu. Drží si velice slušnou výkonost a významně posílí již tak velmi silné startovního pole Czech Masters."

Zkušený Dán se ze svého posledního vítězství na evropské sérii radoval koncem roku 2013, kdy ovládl Nedbank Golf Challenge. Na majorech skončil osmkrát v TOP 10, naposledy před dvěma roky na Masters (T8).

Nejblíže vítězství na turnajích velké čtyřky byl na British Open v roce 2003 a o dva roky později na PGA Championship. V obou případech skončil dělený druhý, když zaostal za vítězem o jedinou ránu.

Během své kariéry se třikrát zúčastnil Ryder Cupu a Evropané s ním v týmu byli vždy úspěšní (1997. 2002 a 2014). U souboje Evropy se Spojenými státy pak nebude chybět ani letos v Hazeltine, když si ho evropský kapitán Darren Clarke vybral za jednoho ze svých asistentů.

Možná i to je jedním z důvodů Bjornovy cesty do Česka. Czech Masters je totiž předposledním turnajem v kvalifikaci o Ryder Cup. Předloni si zde zajistil účast v týmu Jamie Donaldson.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení