Češi ve Francii neuspěli, Mrůzek se loučil parem

Filip Mrůzek

Další turnaj Challenge Tour českým golfistům nevyšel. Ani Filip Mrůzek, ani Stanislav Matuš neprošli na francouzském Cordon Golf Open cutem, když byli oba dva v těžké pozici už po prvním kole. V tom druhém se více dařilo Mrůzkovi, který došel alespoň v paru.

První kolo zahráli jak Mrůzek, tak Matuš za plus čtyři a oba dva čeští profesionálové věděli, že pokud si chtějí ve Francii zahrát i o víkendu, musí v pátek zamířit výrazně pod par.

Jako první vyrazil zkusit štěstí v dopoledních flightech Mrůzek, který začínal na druhé devítce a do svého kola vstoupil dvěma pary a berdíkem na dvanáctce. Naděje po dobrém startu ale brzy odezněla.

Dvě bogey na jamkách 14 a 16 sebrala hráči Relmostu vítr z plachet, které už nenapnulo ani další birdie na jedničce, díky kterému se Mrůzek vrátil do paru. Jenže hned na dvojce přišlo double bogey...

Alespoň do paru se vrátil díky dalším dvěma birdie na jamkách 5 a 6, na výrazné polepšení v leaderboardu to však nestačilo. Mrůzek si sice polepšil o sedmnáct míst, ale pouze na dělené 92. místo.

Matuš se dostal do hry až odpoledne, stačily ale dvě jamky a bylo definitivně rozhodnuto, že na cut nedosáhne. Bogey na jedničce, dabláč na dvojce a Matuš byl velmi rychle na průběžném skóre +7.

Ve zbytku dne si hráč Prague Golf Teamu připsal ještě čtyři birdie, stejný počet bogey a dalšího dabláče na devítce. Po kolech za 74 a 75 ran dohrál s výsledkem plus devět na dělené 128. příčce.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení