DeChambeau slaví double! Zajistil si první místo pro finále

Bryson DeChambeau

Sice už za sebou máme dva turnaje letošního play off FedEx Cupu, ale vítěze známe pouze jednoho. Bryson DeChambeau totiž po vítězství na Northern Trust potvrdil skvělou formu i na Dell Technologies Championship a zajistil si nejlepší výchozí pozici pro finále v Atlantě.

Do toho sice zbývá odehrát ještě třetí turnaj vyřazovacích bojů, kterým bude v tomto týdnu BMW Championship, DeChambeau na něm už ale nemůže přijít o první místo v průběžném pořadí FedEx Cupu.

Při TOUR Championship se tak nebude muset na nikoho ohlížet. 

DeChambeau se ale zatím neohlíží na nikoho v celém play off! První turnaj vyhrál jasně o čtyři rány, druhý v poklidu o dvě.

A to ještě druhý Justin Rose musel zahrát na posledních dvou jamkách dvě birdie, aby se 25letému Američanovi alespoň přiblížil. DeChambeau totiž po skvělé úvodní devítce už na té druhé své vedení jen kontroloval.

"Stále se ale musím soustředit na to, abych každý týden dělal to nejlepší, co umím. Nemohu přestat, protože jsem jedničkou," řekl DeChambeau jasně, že u něho rozhodně nehrozí nějaké usnutí na vavřínech.

Sám dobře ví, že k tomu není žádný důvod: "I kdyby někdo vyhrál všechny tři úvodní turnaje play off, což se ještě nestalo, tak nemá garantované, že vyhraje FedEx Cup. Vždy je zde tak práce, kterou musíte udělat."

Před Brysonem je navíc velká výzva. Ještě nikdo v historii FedEx Cupu nevyhrál více jak dva turnaje během jednoho play off. Na dalším turnaji ho čeká 69 soupeřů, ve velkém finále pak už pouze 29. 

"Nesmím se uchlácholit tím, že jsem vyhrál v posledních dvou týdnech. Každý týden začínají všichni v paru a v neděli vzejde vítěz. Může to být kdokoliv z těch 70 hráčů. Já tak musím hrát lépe než oni," dodává DeChambeau, který si připsal už čtvrtý titul na PGA Tour v kariéře.

V tomto týdnu na BMW Championship navíc půjde nejen o vítězství, ale i o to probojovat se na finále do Atlanty. Nahnuté to má přitom několik hvězd, které jsou prozatím v postupové třetí desítce.

Rory McIlroy si díky 12. místu z TPC Boston polepšil o čtyři příčky na 24. pozici, Tiger Woods (T24) se udržel na 25. místě. Hned za ním je Rickie Fowler, který kvůli zranění vynechal úvodní dva turnaje, a na 27. příčce je Jordan Spieth. Mimo postupovou třicítku jsou pak nyní třeba Ian Poulter (45.), Adam Scott (48.) nebo Henrik Stenson (60.).

Po druhém turnaji play off naopak skončila cesta letošní sezonou třeba pro Ryana Moora (71.), Jimmyho Walkera (75.) Matta Kuchara (76.), Charleyho Hoffmana (79.) nebo Jasona Dufnera (100.).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení