Famózní Matuš! V Anglii zahrál 61 ran a po prvním kole vede

Stanislav Matuš

Takhle se bojuje o přežití! V případě Stanislava Matuše o přežití na Challenge Tour. Na Bridgestone Challenge v anglickém Lutonu zahrál své nejlepší kolo sezóny, které vyšperkoval sedmi (!) birdie v řadě a po prvním kole vede o dvě rány.

Zanedlouho třicetiletý český profesionál nemá svou nováčkovskou sezónu na Challenge Tour dobře rozehranou a reálně mu hrozí, že přijde o svá hráčská privilegia. Teď to ale vypadá, že by se to konečně mohlo zlomit.

Matuš je aktuálně až na 137. místě pořadí Road to Ras Al Khaimah, přičemž kartu na další sezónu si udrží prvních 120 hráčů money listu. Bylo tak jasné, že potřebuje aspoň na jednom ze zbývajících turnajů uhrát vynikající výsledek. A možná je to tady.

Matuš se ve čtvrtek rozjížděl pozvolna. Do turnaje vstoupil na druhé devítce a začal čtyřmi pary. V tu chvíli to nevypadalo na to, že na příštích 14 jamkách zahraje 10 birdie (z toho 9 na 10 jamkách), ale stalo se.

První přišel na 14, další dva na 17 a 18. Na jedničce Matuš zahrál par a pak to přišlo. Jamky číslo 2 – 8 pokaždé za birdie. Neskutečné. Na své závěrečné deváté jamce zahrál par a šel podepsat skórkartu se skóre 61 (-10). To je vyrovnaný rekord hřiště.

Tak vynikající výkon nemohl znamenat nic jiného než vedení před čtveřicí Dimitrios Papadatos, Sebastian Soderberg, Tom Lewis a amatér Thomas Sloman, kteří zahráli první kolo za -8.

Do druhého kola vyjde Matuš v 7:55 místního času z první devítky.

Dobře to měl v Lutonu rozehrané také Petr Dědek jun., který vstoupil do turnaje stejně jako Matuš na druhé devítce. Začal s bogey na 11, ale pak přišla tři birdie na 15, 16 a 17. Bohužel vzápětí také double bogey. Na první devítce už Dědek neskóroval. Zahrál jen bogey na 8 a s výsledkem 72 (+1) dělí 102. místo.

Třetí Čech v turnaji Daniel Suchan zahrál první kolo za 74 ran (+3) a patří mu průběžná 133. pozice.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Měsíční pauza Ladies European Tour neprospěla Kláře Spilkové, která vstoupila do Lacoste Ladies Open de France kolem za 75 ran (+4), což ji řadí na dělené 90. místo. Lépe než ona začala ve Francii Šideri Váňová. Ta zahrála 73 ran a patří ji dělené 64. místo. Obě tak čeká těžký boj o cut.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení