OBRAZEM: European Tour pod alpskými velikány

celá fotogalerie (22) » Omega European Masters

European Tour se tento týden zastavila na jednom ze svých nejkrásnějších míst. Ve švýcarském Crans-sur-Sierre Golf Clubu právě teď probíhá Omega European Masters za dohledu majestátních Alp. Výhledy, kterými se hráči mezi ranami kochají, jinde v sezóně nevidí.

Podnik, který byl založen už v roce 1929 po názvem Swiss Open, a od roku 1939 se hraje ve švýcarské Crans-Montaně, patří každoročně mezi nejoblíbenější turnaje sezóny jak pro hráče, tak i pro fanoušky.

Hráči, kteří měli možnost zahrát si na tomto skvostu v nadmořské výšce kolem 1500 metrů nad mořem, ho popisují jako dech beroucí. Nabízí výhledy na zasněžené vrcholy hor či na ledovec Pleine Morte.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (22)

Krásné pohledy jsou také dolů do údolí, nejhezčí z odpaliště sedmé jamky. Na 13 se zase nachází proslulý amfiteátr, který bývá při turnaji zaplněn diváky do posledního místa.

Letos se hraje už 72. ročník turnaje. Jen Augusta, kde se hraje Masters, hostila stejný turnaj vícekrát (82).

Součástí European Tour je podnik od roku 1972. Rekordmanem v počtu výher je trojnásobný vítěz Seve Ballesteros. Loňským šampionem a obhájcem titulu je Matthew Fitzpatrick.

Mezi vítězi jsou zapsána takové jména jako Danny Willett, Thomas Bjorn (2x), Miguel Ángel Jiménez, Sergio Garcia, Ernie Els, Lee Westwood, Colin Montgomerie, José María Olazábal, Nick Faldo Nick Price či Ian Woosnam.

Na hřišti se sportuje i v zimě, jenom je potřeba vyměnit hole za lyže či snowboardy. Křižují ho totiž sjezdovky proslulého střediska Crans-Montana, kde se pravidelně jezdí závody Světového poháru.

Podívejte se na fotogalerii

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení