Spilková dala ve Francii cut, Matuš v Anglii dělený druhý

Klára Spilková

Klára Spilková ve druhém kole turnaje Lacoste Ladies Open de France zabojovala a prošla cutem. K němu měla našlápnuto i Šideri Váňová, která ale na turnaji končí. Na skvělém děleném druhém místě je po dvou kolech Bridgestone Challenge Stanislav Matuš.

Spilková zahrála v prvním kole turnaje Ladies European Tour v Golf du Medoc 75 ran. O den později ale zahrála tak, jak potřebovala, aby si ve Francii zahrála i o víkendu. Zahrála o osm ran lepší rundu a polepšila si z 90. na dělené 44. místo.

S průběžným skóre v paru prošla cutem o dvě rány. Spilková zahrála v pátek čisté kolo s pěti berdíky a na vedoucí Nicole Garcia z Jihoafrické republiky ztrácí v polovině turnaje osm ran.

K postupu do víkendových kol směřovala i Váňová, která na tom byla po prvním kole o dvě rány lépe než Spilková. Po třech berdících na prvních pěti jamkách vystoupala až do první třicítky. Po první devítce měla na cut náskok čtyři rány se skóre -2.

Pak se ale její skvělý výkon bohužel vytratil. Prvních pět jamek druhé devítky pro ni naopak znamenalo pohromu. Ztratila na nich osm ran po třech bogey, double bogey a triple bogey. Ještě jedno bogey pak zahrála na osmnáctce a se skóre +8 skončila na děleném 98. místě.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Mezi nejlepšími se stále drží Stanislav Matuš na turnaji Challenge Tour v anglickém Lutonu. Velký podíl na tom má především jeho výkon v prvním kole, kdy po 61 ranách vedl. V pátek si pohoršil o osm ran, když zahrál kolo za -2.

Matuš nejdřív na první devítce zahrál tři birdie a držel se v čele leaderboardu, na druhé devítce ale přišly jeho první chyby v turnaji. Zahrál na ní tři bogey, ale naštěstí také ještě dva berdíky, díky kterým se udržel ve skupině hráčů na děleném druhém místě se skóre -12.

Všem trochu poodjel Řek Dimitrios Papadatos, který podruhé za sebou nasázel jen 63 ran a na Matuše a Angličana Toma Lewise má náskok čtyř ran. Další čtyři hráči jsou o dvě rány zpět na děleném čtvrtém místě.

Daniel Suchan se rozloučil s turnajem kolem pod par (70, -1). Celkově zahrál +2 a cut minul o pět ran. Petr Dědek jun. Zahrál v Anglii dvě kola za 72 a 73 ran a s celkovým skóre +3 byl v pořadí o ránu za Suchanem.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení