Skvělý Matuš se vrátil na první místo, Spilková si pohoršila

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš po lehkém přibrzdění v druhém kole v tom třetím znovu šlápl na Bridgestone Challenge na plyn a na turnaji Challenge Tour se vrátil do vedení, které před finálovým kolem dělí se skóre -17 s Australanem Dimitriosem Papadatosem.

Matuš chtěl v závěru sezony bojovat o udržení karty na Challenge Tour pro příští sezonu. Nyní ale místo toho bojuje o své případné senzační první vítězství! Zbývá odehrát posledních 18 jamek, do kterých jde český profesionál jako jeden ze dvou lídrů celého turnaje.

Hráč Prague Golf Teamu vstoupil do turnaje úchvatným prvním kolem za 61 ran (-10), kterým vytvořil nový rekord hřiště v Lutonu. Ve druhém kole si ale polepšil jen o dvě rány a klesl na dělené druhé místo.

V sobotní třetí rundě už ale opět zamířil pod par výrazněji!

Vydařila se mu přitom především první devítka, která mu na turnaji sedí více, když na ní ve čtvrtek zapsal sedm birdie v řadě. V sobotu sice byly jenom čtyři, navíc více rozprostřené (3, 6, 7, 9), ale i tak to stačilo k tomu, aby se vrátil na první místo leaderboardu.

Páté sobotní birdie Stanislava Matuše

Lídr po druhém kole Papadatos se totiž v sobotu dlouho trápil a na Matuše, se kterým šel v závěrečném flightu, ztrácel. Úvodní devítku došel pouze v paru a ještě dvě jamky před koncem byl dokonce jednu nad.

Samotný finiš mu ale vyšel výtečně.

Australan zahrál birdie na posledních dvou jamkách, čímž se dotáhl na Matuše, který obešel posledních osm jamek vždy pouze v paru. Celkově to ale bylo z českého pohledu kolo za 66 ran, a tedy polepšení o pět ran!

Vedoucí hráči mají náskok jedné rány na duo Sebastian Soderberg, Tom Lewis. Matuš navíc bude moci v neděli zavzpomínat na časy na Pro Golf Tour. V TOP 10 jsou totiž mimo jiné jeho soupeři z předešlých dvou let - Němec Nicolai von Dellingshausen (-14, 5.) a Švýcar Marco Iten (-12, T9).

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour zde.

O poznání méně než Matušovi se v tomto týdnu daří Kláře Spilkové na Ladies European Tour. Díky skvělému druhému kolu sice prošla na Lacoste Ladies Open de France cutem, ale v sobotu opět nepokořila par.

Nejlepší česká profesionálka přitom nezačala špatně a po devíti jamkách byla dvě rány pod parem. Na druhé devítce si ale připsala tři bogey a po kole za 72 ran (+1) klesla celkově na plus jednu a dělené 48. místo.

Průběžné pořadí turnaje LET zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení