Čechy na MS táhli Zuska a Zach, titul získali Dánové

MS Češi Zuska, Zach, Hrubý

Na rozdíl od žen se muži letos mohou z týmového MS v Irsku vracet spokojení. Od vysněného umístění v TOP 20 je dělily jen dvě místa, co je ale důležitější, trojice Jiří Zuska, Šimon Zach a Petr Hrubý hrála v Carton House parádní golf, když celkově skončila na skóre -18.

Hlavní zásluhu na tom mají Zach se Zuskou. Prvně jmenovaný táhl tým v úvodních dvou kolech (69 a 70 ran), druhý v druhé polovině turnaje (66 a 69 ran). Ale i Hrubý přispěl svým dílem, když se jeho výsledek jako druhý nejlepší počítal v úvodních třech kolech.

Nejvíce se z českých hráčů nakonec dařilo Zuskovi, který obsadil s celkovým skóre -9 v individuálním pořadí dělené 41. místo.

Zach skončil osamocený na 56. příčce s mínus šesti a Hrubý s jednou ranou nad par dohrál na dělené 94. pozici.

S celkovým skóre -18 skončili Češi na 22. místě, pouhé dvě rány od vysněné elitní dvacítky. Z vítězství se radují trochu překvapivě Dánové, kteří s výsledkem -39 porazili o ránu druhé Američany.

"Na celkové hodnocení našeho vystoupení v Irsku je ještě příliš brzo. První reakce jsou však velmi pozitivní. Podařilo se dát dohromady trojici skvělých hráčů, kteří si rozuměli, kteří se hecovali a kteří za všech okolností drželi spolu. Umístění v TOP 20 byl jen zdánlivě heroický cíl," řekl pro server České golfové federace Luboš Klikar, sportovní ředitel ČGF, který plnil roli kapitána týmu.

Klikara těšila především vůdčí role Šimona Zacha: "Šimon po čtyřech startech na MS družstev mužů dospěl v přirozeného a hlavně spolehlivého lídra týmu. Jako hráč i jako člověk."

"Jiří po prvních dvou "hubených" kolech naplnil naše očekávání a potvrdil, že má před sebou skvělou budoucnost nejen na americké univerzitě. A co je nejdůležitější – sedmnáctiletý Petr při své premiéře na MS vůbec nezklamal - ba naopak! Jeho úkolem bylo hrát v paru a získávat zkušenosti do příštích let. Svou misi v Carton House splnil měrou vrchovatou," dodal Klikar.

Konečné individuální výsledky zde.
Konečné týmové výsledky zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení