Matuš finále nezvládl, v Anglii skončil osmý

Stanislav Matuš

Po třech skvělých kolech si Stanislav Matuš bohužel vybral v neděli na Bridgestone Challenge horší den. Ten pro něj přitom začal nejlépe jak mohl, ale poté český profesionál až příliš mnoho chyboval a z prvního místa klesl na konečné osmé. Přesto má co slavit.

Na 99,9 procent si totiž díky nejlepšímu umístění v sezoně udržel kartu na Challenge Tour i pro příští sezonu. V pořadí Road to Ras al Khaimah se dokonce o pár set eur posunul před Filipa Mrůzka, který by měl mít také kartu kategorie 14 pro příští rok jistou.

Přesto bude Matuš určitě po finálovém kole v anglickém Lutonu zklamaný. Vstoupil do něj totiž parádně berdíkem hned na první jamce. Jeho v tu chvíli nejbližší soupeř, Australan Dimitrios Papadatos, navíc zahrál bogey, a Matuš se tak ujal vedení o dvě rány.

Jenže pak přišla pohroma v podobě čtyř bogey v řadě, která Matuše srazila v leaderboardu z prvního místa. Nesrazila ho však do kolen, hráč Prague Golf Teamu zareagoval třemi birdie v řadě a po osmi jamkách byl alespoň v paru a nadohled vedení. Bohužel ne nadlouho.

Na devítce totiž zahrál další bogey a první polovinu kola tak zahrál za plus jedna, když si nepřipsal jediný par! Ty začal do své skórkarty sbírat až na druhé devítce, místo berdíků ale přicházela další bogey na jamkách 13 a 15.

Alespoň díky birdie na závěrečné osmnáctce se Matuš v konečném pořadí osamostatnil se skóre -15 na osmé příčce, za kterou vyinkasuje 5040 eur (zhruba 130 000 korun). Finálové kolo obešel za 73 ran (+2) a za vítězným Angličanem Tomem Lewisem zaostal o osm ran.

Vítězný putt Toma Lewise

Matuš si připsal své letošní druhé TOP 10, když skončil dělený desátý na Prague Golf Challenge. A vyrovnal letošní české maximum na Challenge Tour, které do neděle držel Mrůzek za dělené osmé místo na Euram Bank Open. Historickým českým maximem tak nadále zůstávají dvě dělená šestá místa Jiřího Jandy z dávných let 1993 a 1994.

Konečné pořadí turnaje Challenge Tour naleznete zde.

V neděli se s turnajem Lacoste Ladies Open de France na LET rozloučila také Klára Spilková. Po kole v paru si s celkovým skóre +1 polepšila na konečnou dělenou 40. příčku.

Vyhrála Švédka Caroline Hedwall s mínus dvanácti.

Konečné pořadí turnaje LET naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení