Mrůzek ovládl Slovak Championship Open. Lieser druhý

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek si na Penati připsal další letošní triumf. Na dvoukolovém Slovak Championship Open 2018 zvítězil s náskokem čtyř ran před dalším českým profesionálem Ondřejem Lieserem. Za domácím Adamem Puchmelterem skončil čtvrtý Jan Cafourek.

Na Penati se hrálo hřiště Legend Course s celkovým parem 73 i se svou nejdelší jamkou v Evropě. Místní šestiparovka měří 716 metrů. Hrálo se o prize money 10 000 eur a vítězný Mrůzek si z toho připsal na konto 2000 eur (51 300 korun).

Mrůzek a Lieser spolu sdíleli vedení po prvním kole, když v něm zahráli 69 ran. Hned o ránu zpět za nimi byl Cafourek společně s nejlepším Slovákem po první rundě Pavolem Machem.

Ten ve druhém kole odpadl, když zahrál 76. Cafourek zahrál 74 a na bednu se před něj dostal ještě Puchmelter.

O vítězství si to v přímém souboji v posledním flightu rozdávali Mrůzek s Lieserem a jejich souboj byl dlouho vyrovnaný. Z první devítky odešel Mrůzek s náskokem jedné rány.

Na jedenáctce zahrál Mrůzek eagle, zatímco Lieser birdie a jeho ztráta narostla o další ránu. Tu opět zmenšil na následující jamce.

Jenže na čtrnáctce zahrál Lieser bogey a když Mrůzek zapsal na šestiparové šestnáctce další eagle, definitivně tím rozhodl souboj pro sebe.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení