Rose se stal konečně jedničkou. Trvalo mu to 20 let

Justin Rose

Justin Rose odjel v pondělí z BMW Championship s velkou cenou útěchy, když nepočítáme tučnou odměnu, kterou si vydělal za prohru v play off s Keeganem Bradleym. I druhé místo mu stačilo na to, aby se v osmatřiceti letech stal poprvé v kariéře světovou jedničkou.

Angličan dokázal v posledním vydání světového žebříčku poskočit ze čtvrtého místa na vrchol, když z trůnu sesadil Dustina Johnsona a přeskočil také Brookse Koepku a Justina Thomase.

"Tohle je úžasný úspěch," řekl krátce poté, co na Aroniminku prohrál play off na první dodatečné jamce. "Raději bych tu vyhrál a stal se světovou jedničkou takhle, ale i tak to je úžasný den," pravil Rose.

"Jsem sice zklamaný (z prohry v play off), ale je mi samozřejmě velkou útěchou, že jsem se stal světovou jedničkou. Bylo to něco, o co jsem tento týden stál. Je to neskutečná meta, které jsem dosáhl a neuvěřitelný moment," těšilo vítěze US Open z roku 2013 a olympijského vítěze z Ria.

"Dejte mi hodinu a půl a budu si to užívat víc, než jsem zklamaný z toho, že jsem nevyhrál turnaj," doplnil náhled do svých pocitů.

A skutečně, za chvíli dal na Twitter jako vzpomínku fotku z roku 2013 z Merionu, který je mimochodem za rohem od Aroniminku, na které na 18. greenu po svém vítězství na US Open ukazuje do nebe a vzdává hold svému zesnulému otci.

"Je to sen z dětství. Sen, o kterém všichni v určitém okamžiku života sníme, nebo o něm sní mladí nadějní golfisté. Je to pozvolný proces, pomalé vybrušování, a to by mohla být zároveň moje rada mladým, kteří se snaží nalézt svou vlastní cestou," sdělil Rose.

"Profesionálem jsem se stal v 18 letech a trvalo mi 20 let, než jsem se stal světovou jedničkou. Celou tu dobu jsem se jen snažil učit a neustále se zlepšovat. Co mě momentálně nejvíce podněcuje, je vyhrávat turnaje. Ale ten snaha být lepší je to, co mě každé ráno vykopne z postele," dodal.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení