Úžasný Finau! Ryder Cup oslavil polynéským tancem

Tony Finau

Poté, co se Tony Finau v pondělí dozvěděl o své nominaci do amerického týmu pro Ryder Cup, neměl moc času oslavovat. Z Pensylvánie si před finálovým turnaje FedEx Cupu v Atlantě odskočil domů do Utahu na akci své nadace, kde předvedl úžasný tradiční polynéský "fire knife dance".

Finau se stal poslední kapitánskou volbou Jima Furyka. A než se příští týden vrhne do boje o vítězství ve FedEx Cupu, hostí doma v Salt Lake City akci s názvem Tony Finau Foundation Luau & Golf Classic.

Tanec, který na své charitativní události předvedl, byl oslavou jeho polynéského dědictví. Jeho otec Kelepi se přestěhoval z Tongy do Kalifornie, když mu bylo 12 let. Později se seznámil s Tonyho samojskou matkou Venou.

Finauovi rodiče potřebovali vydělat peníze na to, aby mohl Tony i jeho bratr Gipper hrát juniorské turnaje. Proto pořádali Luau, tradiční party v havajském stylu (Havaj je stejně jako Tonga a Samoa součástí polynéského kulturního okruhu).

Na nich rodina Finaů demonstrovala, jak stále dbá na své kořeny. Tonyho sestry tančily hula tanec, Tony s bratrem předváděli Siva Tau, což je tradiční samojský tanec, stejný jako známější novozélandská haka proslavená ragbisty.

Tony také tancoval "tanec ohnivých nožů." Jako chlapec v této disciplíně dokonce závodil na juniorském světovém šampionátu, kde jednou skončil na třetím místě.

"Bylo to docela nebezpečné. Pravidelně jsem se spálil nebo pořezal, ale byl jsem v tom opravdu dobrý," řekl v roce 2016. A je stále, i když už si kvůli golfové kariéře nehraje s ohněm.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení