Spilkovou čeká na majoru boj o cut, stejně jako Matuše v Asii

Klára Spilková

Klára Spilková má za sebou první kolo svého dalšího letošního majoru. Do Evian Championship vstoupila rundou za 73 ran (+2), které ji řadí na dělenou 56. příčku. Na posledním podniku z letošní velké pětky ji čeká boj o cut. To samé platí i o Stanislavu Matušovi na Challenge Tour v Kazachstánu.

Spilková hraje ve Francii svůj letošní čtvrtý major v řadě. Nejlépe zatím skončila na děleném 50. místě na srpnovém Women´s British Open, což je i její nejlepší výsledek v kariéře na turnajích kategorie major.

Její maximum na Evianu je dělené 55. místo z roku 2015, které by letos ráda vylepšila. Nejdřív ale musí projít cutem, což se jí loni nepovedlo. Po prvním kole je akorát na jeho hranici.

Jediná Češka vstoupila do turnaje na druhé devítce krátce po poledni. Na jedenáctce zapsala své první bogey a na patnáctce první birdie. Opět nad parem se ocitla hned na sedmnáctce a ze své úvodní devítky tak odešla s plusovým skóre.

Její druhá devítka měla podobný scénář i stejné skóre. Spilková zahrála bogey na jedničce, birdie na dvojce a kolo co se změn ve skóre týče uzavřela posledním bogey na sedmičce.

Jen o jednu ránu před Spilkovou je mladší ze sester Kordových Nelly. Její starší sestra Jessica dokončila první kolo za -2 a průběžně je v TOP 20. Čelo leaderboadru je na skóre -6 zásluhou Portoričanky Marie Torres a Španělky Carloty Cigandy.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Stanislav Matuš bojoval minulý týden v Anglii o vítězství na Bridgestone Challenge, ale po nepovedeném posledním kole skončil dělený osmý. I tak si ale s největší pravděpodobností zajistil kartu na Challenge Tour i na příští sezónu. S klidem tak odjel do daleké Almaty na lukrativní Kazakhstan Open, kde se hraje o 450 000 eur.

Vstup do turnaje se mu ale nepovedl. V prvním kole zahrál 74 ran (+2), což nestačí na lepší než 108. pozici v leaderboardu. Matuš byl nasazen hned do prvního ranního flightu, který natýčkoval na druhé devítce v 7:20.

A turnaj hned na první jamce odpálil dabláčem. Nepovedená pak byla i celá druhá, jeho první, devítka, na níž zahrál ještě bogey na 12, 15 a 17 a jedno birdie na 13. Na první devítce pak již nechyboval a díky berdíkům na 1 a 6, stáhl skóre o dvě rány na +2.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení