Spilková na majoru neprošla cutem, dohrál také Matuš

Klára Spilková

Klára Spilková měla nadějně rozehrané druhé kolo The Evian Championship, posledního majoru sezóny, ale nakonec si stejně jako loni o víkendu ve Francii nezahraje. Přitom ještě dvě jamky před koncem měla na cut náskok jedné rány. Na Challenge Tour v Kazachstánu už skončil i Stanislav Matuš.

Spilková zahrála ve čtvrtek za +2, ale i dvě rány nad par hřiště ji po 1. kole stačily na umístění v lepší polovině startovního pole. V té se v souboji se světovou špičkou držela i ve 2. kole, než přišla na své poslední dvě jamky.

Jediná Češka, která se do francouzského majoru kvalifikovala, zahájila druhé kolo berdíkem na dvojce. Na trojce a pětce sice zahrála bogey, ale s druhým birdie kola na osmičce byla opět v paru. S celkovým skóre +2 se stále držela nad hranicí cutu, který se později dostal na hodnotu +3.

Další bogey na dvanáctce Spilková dorovnala berdíkem na čtrnáctce. Následující dvě jamky v paru dávaly naději, že se cut povede. Jenže na sedmnáctce přišel její jediný dabláč v turnaji, který ji bohužel vynesl mimo cut, což potvrdila dalším bogey na závěrečné jamce.

Spilková tak v pátek zahrála 75 ran (+3) a s celkovým skóre +5 si v Evianu finálová kola nezahraje. Z letošních čtyř startů na majorech prošla cutem v jednom případě na Women´s British Open, kde obsadila dělené 50. místo, což je zároveň její nejlepší výsledek na majorech v kariéře.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Stanislav Matuš na Kazakhstan Open v Almaty doplatil na nevydařené první kolo, po kterém sdílel až 108. místo. V druhém kole se sice v pátek zlepšil o 4 rány, ale výsledek 70 ran (-2) mu na postup nestačil. S celkovým skóre v paru zaostal za cutem o tři rány.

Matuš tak nenavázal na umístění v TOP 10 z minulého týdne v Anglii, kterému však s největší pravděpodobností zajistilo kartu na Challenge Tour i pro příští sezónu. Může však litovat toho, že si v Kazachstánu neukrojil svou část z tučného prize money 450 00 eur.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení