Spilková je na LETce v TOP 5, Váňová i Matuš dohráli

Klára Spilková

Klára Spilková parádním způsobem zabojovala na dalším turnaji Ladies European Tour ve Španělsku, když na Estrella Dam Ladies Open zahrála nejlepší kolo dne za 64 ran (-7). S celkovým skóre -8 vystřelila do TOP 5.

Šideri Váňové bohužel na stejném turnaji utekl cut o jedinou ránu. Skončil i Stanislav Matuš na Challenge Tour ve Francii. A nedařilo se ani dvěma Čechům v první fázi q-school European Tour v Rakousku Janu Cafourkovi a Michalu Pospíšilovi.

Spilková zahrála v Golf Club de Terramar první den za 71 ran. V pátek ale nepřipustila žádné problémy s postupem do víkendových kol. A víc než to, postupně se propracovávala leaderboardem až do jeho nejvyšších pater.

Mimořádně ji sedla především druhá devítka, na které zahrála na šesti jamkách pět ze svých sedmi birdie kola, z toho na desítce až třináctce čtyři v řadě. To byl základ jejího pátečního úspěchu, po kterém ztrácí na vedení šest ran. Na dělené druhé místo ale jen dvě.

Váňová naopak zahrála výborně první kolo za 68 ran (-3). V pátek se jí ale nepovedla první devítka, kde zahrála +6. Na dvojce zapsala tripláče, na čtyřce bogey a na sedmičce dabláče.

Pak se sice druhá Češka na LET nadechla ke stíhající jízdě, ale nedotáhla ji do konce. Na prvních čtyřech jamkách druhé devítky zahrála tři birdie a vrátila se do průběžného cutu, ale bogey na sedmnáctce ji stáhlo na první nepostupující dělené 64. místo s celkovým skóre +1.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Cutem neprošel ani Stanislav Matuš na Hopps Open de Provence. Po kolech za 72 a 74 ran mu s celkovým skóre +2 chyběly na postup tři rány. Od svého osmého místa na Bridgestone Open tak český profík neprošel cutem na Challenge Tour už podruhé za sebou.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

V Golf Clubu Schloss Ebreichsdorf v Rakousku se hrála tento týden sekce B první fáze kvalifikace European Tour. Současně se stejná fáze q-school hrála i v anglickém Stoke by Nayland. Z obou částí postoupilo dohromady 39 hráčů.

Nebyli mezi nimi Jan Cafourek a Michal Pospíšil. Cafourek zahrál v tříkolovém turnaji celkově -1, Pospíšil -2. Do další fáze postoupili z Rakouska hráči nejhůře se skóre -9.

Konečné výsledky q-school v Rakousku naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení