Další 59! Senzační číslo padlo na latinskoamerické PGA Tour

Drew Nesbitt

V ten samý den jako Oliver Fisher, ale díky časovému posunu o několik hodin později, padla na profesionální túře podruhé v krátké chvíli hranice 60 ran. Pokořil ji Kanaďan Drew Nesbitt na Brazil Open v rámci latinskoamerické PGA Tour, který zahrál 59 ran na hřišti s parem 71.

Stejně jako v pátek Angličan Oliver Fisher na Portugal Masters, tak i Kanaďan Nesbitt zahrál kolo za -12. Trochu jiný byl však způsob, jak oba borci na opačných koncích světa své úžasné skóre poskládali.

Fisher nechyboval, zahrál deset birdie a jeden eagle. Nesbitt to měl trochu divočejší. Nevyhnul se bogey, zahrál jen pět birdie, všechny na druhé devítce, která byla jeho první, ale také čtyři eagly, tři z nich na první (své druhé) devítce, a také jedeno eso na tříparu.

Kanaďan zakončil kolo třemi berdíky v řadě, včetně tohoto na devítce, své poslední jamce, a zkompletoval tak historické kolo.

Možná ještě úctyhodnější, než jeho skóre, byl fakt, že se Nesbittovi podařilo oproti předchozímu kolu ubrat neskutečných 20 ran.

Ve čtvrtek totiž zahrál 79!

"Věděl jsem, že musím zahrát hodně nízké skóre, pokud budu chtít projít cutem. Na první jamce jsem to zavěsil asi z 90 metrů, takže můj den začal pořádně zostra," komentoval Nesbitt, jak odstartoval své životní kolo.

"Můj cíl bylo projít cutem. Tohle bylo něco neskutečného, nemůžete chtít víc," smál se Nesbitt, kterému ale ani senzační kolo k výraznému úspěchu nepomohlo. O víkendu totiž zahrál za 73 a 70 ran a s celkovým skóre -3 obsadil dělenou 49. příčku. Sedmnáct ran za vítězem Marcelem Rozem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení