Rose počítal vítězné struny. Woods mu málem všechno vyfoukl

Justin Rose

Stal se nejlepším hráčem sezóny, když dvojputtem do birdie na poslední jamce vydřel vítězství ve FedEx Cupu. Připsal si pohádkovou odměnu 10 milionů dolarů. Přesto byl Justin Rose v neděli dokonale skrytý ve stínu Tigera Woodse. Nejspíš mu to ale ani moc nevadilo.

Zatímco si všemi sledovaný Woods došel v neděli na TOUR Championship neohroženě pro své 80. vítězství v kariéře a první po svém návratu, Rose "jen" vyhrál FedEx Cup a stal se nejlepším hráčem sezóny PGA Tour.

Pro Rose toho bylo v neděli v East Lake v sázce opravdu hodně. Vítězství v turnaji, pozice světové jedničky, a především vítězství v celém FedEx Cupu. Turnaj i celou show si pro sebe ukradl Woods, pozici světové jedničky nakonec Roseovi po dvou týdnech zpět odebral Dustin Johnson.

A tak už zbývala jediná věc, kterou mohl Rose zachránit, když přicházel na 18. jamku posledního kola TOUR Championship. Musel zahrát birdie, jinak by i FedEx Cup přenechal Woodsovi. Povedlo se, a tak Angličan v osmatřiceti letech dosáhl dalšího významného úspěchu v kariéře. Posbíral jich opravdu slušnou řádku.

Velmi poeticky pak Rose vyprávěl o tom, jak vysoko v jeho sbírce vítězství řadí FedEx Cup.

"Jako kluk jsem toužil po vítězství na majoru, to pro mě bylo nejdůležitější," začal šampion US Open z roku 2013. "Olympijská zlatá medaile se stala stejně důležitou na základě reakcí lidí na ni a toho, jak speciální to byl pocit vyhrát olympiádu," pokračoval vítěz z Ria 2016.

"Stát se světovou jedničkou byla třetí struna. A teď mám i čtvrtou, kterou je vítězství ve FedEx Cupu. Takže mám čtyřstrunnou kytaru. Jsem vlastně hráč na baskytaru. Doufám, že ještě hodně strun přidám. Bylo by hezké končit s harfou."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A special message from the #FedExCup champion, @JustinPRose99. #LiveUnderPar

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

"Takže ano, tohle je úspěch, který se rovná všemu, co jsem v kariéře dokázal," přirovnal Rose své úspěchy ke strunám na hudebních nástrojích.

Ale zpět na odpaliště 18. jamky. Rose na něm stál v průběžném pořadí až na šestém místě. Potřeboval birdie, aby skočil na dělené čtvrté místo a také do obrovské kupy peněz.

"Snažil jsem se udělat všechno proto, abych vyhrál oboje, turnaj i FedEx Cup. Pět šest jamek do konce už to bylo hodně nejisté. Po devítce jsem byl ještě v dobré pozici, ale pak se začaly věci komplikovat," popisoval dění letošní vítěz dvou turnajů na PGA Tour.

Dobře to dopadlo, Rose se dostal na závěrečném pětiparu druhou ranou na green a za chvíli už doklepával do kýženého birdie.

Ne, všechno mu tak v neděli Tiger Woods vyfouknul pod nosem, i když nakonec jen o 41 bodů, což je druhý nejmenší rozdíl mezi prvním a druhým v historii FedEx Cupu.

"Byla tu spousta scénářů, v tom spočívá krása formátu FedEx Cupu. Myslím, že jako jeho tu stojím do značné míry kvůli své vyrovnanosti," vyzdvihl Rose svou zásadní hráčskou přednost, díky které v kariéře získal tolik různých úspěchů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení