Konec nadějí. Lieser kartu na Challenge Tour nezískal

Ondřej Lieser

Kdyby se letos hrálo na Castanea Resort Championship kolo pouze na třináct jamek, dost možná by Ondřej Lieser vyhrál a získal by kartu na Challenge Tour. Jenže v golfu se hraje na jamek 18 a českému profíkovy závěry kol na finále Pro Golf Tour prostě nevyšly.

V prvním i druhém kole ztratil na závěrečných pěti jamkách vždy po třech ranách. Ve středeční finálové rundě, během které panovaly v Adendorfu velmi těžké podmínky, pak Lieser nezvládl druhou devítku celou, když si na ní pohoršil celkem o ran pět.

A definitivně tak přišel o naději, že na poslední chvíli pronikne do TOP 5 Order of Merit a získá tak kartu na Challenge Tour pro příští rok.

Ještě v polovině finálového kola mohl alespoň doufat v zázrak. S celkovým skóre -3 se dostal do elitní desítky a mohl ještě atakovat nejvyšší příčky. Těm nejlepším se navíc ve středu v úvodu nedařilo, a na druhé devítce se tak mohlo stát cokoliv. Stalo se to však v neprospěch českého hráče.

Ten se vyřadil ze hry na neoblíbené desítce, kde v předešlých dvou kolech zahrál vždy bogey a tentokrát dabláče. Další tři bogey (12, 17, 18) už pouze znamenaly další pohoršení na konečných plus dva do třetí desítky pořadí.

V době dohrání tak bylo jasné, že Lieser nezíská ani potřebný počet eur, který by ho mohl posunout do TOP 5 finančního žebříčku, kdyby jeho soupeři nezískali ani floka.

Hráče Mstětic tak může mrzet, že se na Pro Golf Tour nezaměřil hned od začátku sezony. Z 20 turnajů jich totiž odehrál pouze sedm a nezachránil ho ani fakt, že na pěti z nich skončil senzačně do třetího místa.

Závěrečný turnaj sezony nevyšel ani zbývajícím dvěma Čechům ve startovním poli. Aleš Kořínek po finálovém kole za 79 ran klesl na celkové skóre +5 (T35), Michal Pospíšil zahrál ve středu ještě o dvě rány hůře a s plus devíti obsadil dělenou 51. příčku.

Pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení