Nevyzpytatelný golf. Pospíšil zažil horor, na Kaskádě ale vede

Michal Pospíšil

Jak dokáže být golf nevyzpytatelný si opět dokázal český profesionál Michal Pospíšil. Ten se ve středu rozloučil s letošní Pro Golf Tour výsledkem 81 ran, jen o den později ale zahrál na brněnské Kaskádě o 15 ran lépe a se skóre 66 ran (-6) se ujal na Repromeda Cupu vedení.

Pospíšilovi se finálový turnaj Pro Golf Tour v Adendorfu nevydařil. Po kolech za 75, 70 a 81 ran obsadil s celkovým skóre +10 dělenou 51. příčku, a navíc se musel rychle přesunout z Německa do Česka, kde se od čtvrtka hraje finálový turnaj letošní Moneta Czech PGA Tour.

Ani špatný výsledek, ani dlouhá cesta však nezanechali na českém profíkovi negativní stopy a v prvním kole tradičního domácího finále na Kaskádě se uvedl skvělým kolem s devíti berdíky a třemi bogey.

Sám si přitom ze sebe udělal legraci na svém Facebooku, kam ve středu umístil vlastní fotografii se smutným výrazem ve tváři a komentářem: "Výraz, který máte, když po dlouhé době zahrajete přes 80 a nemáte vůbec ponětí o tom, kam míček poletí."

Zároveň ale dodal, že se už nemůže dočkat na zítřejší tee time a jeho očekávání lepšího golfového dne bylo po zásluze odměněno. Pospíšil si totiž na Repromeda Cupu ujal vedení, když má ránu náskok na dvojici Filip Mrůzek, Tadeáš Sedláček.

O další ránu zpět jsou na děleném čtvrtém místě Maďar Tamáš Lugosi a Ondřej Lieser, který na turnaj dorazil také z Německa, kde na finále Pro Golf Tour neúspěšně bojoval o jednu z pěti karet na Challenge Tour.

Mezi ženami, které hrají z modrých odpališť, je na tom po prvním kole nejlépe amatérka Gabriela Roberta Vítů.

Ta se dostala dvě rány pod par, díky čemuž celkově dělí sedmé místo a mezi ženami má ránu náskok na Slovenku Zuzanu Kamasovou.

Z nejužší české špičky chybí na Kaskádě pouze Stanislav Matuš a Petr Gál, kteří v italském Bogognu bojují o postup do 2. fáze Q-school European Tour. Po třech kolech jsou však mimo postupová místa (leaderboard zde).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení