Na Kaskádě zazářil Lieser, Matuš skončil v Q-school

Ondřej Lieser

Ve středu musel vstřebat zklamání z toho, že nezískal kartu na Challenge Tour pro příští sezonu. Náladu si ale Ondřej Lieser možná velmi rychle spraví na brněnské Kaskádě, kde se ujal po dvou kolech vedení na finálovém turnaji letošní Moneta Czech PGA Tour.

Lieserovi nevyšel závěrečný turnaj Pro Golf Tour podle představ a v Adendorfu skončil až ve třetí desítce. Neprobojoval se tak mezi elitní pětici konečného pořadí Order of Merit, která získala plnou hrací kartu na druhou evropskou ligu pro příští rok.

Na delší držení smutku ale nebyl čas. Už ve čtvrtek se hráč Mstětic hlásil k prvnímu kolu Repromeda Cupu, kterým na Kaskádě končí letošní domácí nejvyšší profesionální série a vítěz bude brát 100 000 korun.

Už v prvním kole to v jeho podání nebylo vůbec špatné, když se dostal čtyři rány pod par hřiště a ztrácel pouze dvě na vedoucího Michala Pospíšila.

V pátek to už byl ale on, kdo zahrál nejlepší výsledek dne, díky kterému se dostal do vedení. Eagle, osm birdie a jediné bogey znamenaly konečné skóre 63 ran (-9) a posun celkově už na -13.

Lieser má na prvním místě před sobotním finálovým kolem náskok dvou ran na Filipa Mrůzka, který zapsal dvě vyrovnaná kola za 67 a 66 ran. Lídr po prvním kole Pospíšil zahrál v pátek pouze v paru a zůstal na mínus šesti, což znamená pokles na čtvrtou příčku.

Mezi ženami je i po 36 odehraných jamkách nejlepší amatérka Gabriela Roberta Vítů, která se také ve druhém kole dostala pod par, tentokrát o ránu, a s mínus třemi je celkově dělená šestá.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Na turnaji na Kaskádě nestartuje Stanislav Matuš, který dal přednost turnaji první fáze kvalifikační školy European Tour v italském Bogognu. A od postupu do fáze druhé ho dělila jediná rána.

Po kolech za 72, 73, 69 a 68 skončil šest ran pod parem hřiště na děleném 25. místě. Do druhé fáze ale postupovali jen hráči na nejhůře dělené 23. příčce. Petr Gál neprošel cutem po třetím kole.

Konečné pořadí turnaje Q-school zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení