Lieser si spravil náladu, ovládl finále na Kaskádě

Ondřej Lieser

Začátkem tohoto týdne musel přijmout golfovou porážku na Pro Golf Tour, kde si ve finálovém turnaji nevybojoval kartu na Challenge Tour. Ondřej Lieser si ale v druhé polovině týdne spravil chuť a náladu na Kaskádě, kde naopak vyhrál finále Moneta Czech PGA Tour.

Lieser od pondělí do středy usiloval v německém Adendorfu o to, dostat se na poslední chvíli to TOP 5 Order of Merit Pro Golf Tour, což by mu kartu na Challenge Tour zajistilo. Nepodařilo se mu to, už ve čtvrtek se ale hlásil na Kaskádě nedaleko Brna.

Tam totiž turnajem Repromeda Cup vrcholila letošní nejvyšší domácí profesionální soutěž. V prvním kole se Lieser ještě zahříval výsledkem 68 ran, ve druhém a třetím už ale zapsal vždy nejlepší skóre dne a došel si pro titul a 100 000 korun pro vítěze.

Děkuje za to především pátečním 63 ranám, díky kterým se dostal do vedení o dvě rány před Filipem Mrůzkem. A to si v sobotu nejen že pohlídal, ale ještě navýšil o další čtyři rány.

Do finálové rundy přitom vstoupil dabláčem na dvojce, ale jelikož Mrůzek také ztratil ránu na jedničce, o vedení nepřišel. Ve zbytku kola už navíc hráč Mstětic zapisoval pouze pary a berdíky, kterých bylo nakonec sedm.

Kolo za 67 ran (-5) znamenalo posun na skvělé celkové skóre -18 a vítězství o šest ran před druhým Mrůzkem. Na třetím místě skončil o další dvě rány zpět Michal Pospíšil, který turnaj vedl po úvodním kole.

Mezi ženami byla nejlepší amatérka Gabriela Roberta Vítů, která po kolech 70, 71 a 77 obsadila s celkově dvěma ranami nad par dělenou 15. příčku. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení