Reed obvinil Spietha. Jeho žena Justine "štěkala" na všechny

Justine Reed

Patrick Reed a Jordan Spieth utvořili v předchozích čtyřech letech nejúspěšnější americký rydercupový pár všech dob. Letos se je ale Jim Furyk rozhodl rozdělit, což ovlivnilo především Reedovy výkony. Ve čtyřhrách doslova hořel a vítězství v singlu už to nezachránilo.

Reed po boku Spietha odehrál předešlé dva Ryder Cupy a ze sedmi čtyřher získali pět bodů. V americkém týmu nikdy nebyl úspěšnější pár. Letos se ale z ničeho nic Reed trápil po boku Tigera Woodse a Jordan Spieth zářil se svým kamarádem od dětství Justinem Thomasem.

Pokud se ptáte proč, dáme vám nejprve odpovědi Jima Furyka, který svůj záměr musel před startem Ryder Cupu vysvětlovat novinářům.

"Mezi Tigerem a Patrickem funguje určitá chemie. Dobře znají hru toho druhého, a to hodně pomáhá," řekl tehdy Furyk. "Navíc má každý jiný styl. A Patrick je kluk, který si užívá pozornost, což Tiger přináší. Myslíme si, že budou tvořit dobrý pár," dodal americký kapitán.

No, co si budeme povídat, moc si to ti dva v pátek a sobotu během fourballů neužívali. Reed především v sobotu honil míček všude jen ne po fairwayích a celkově patřil Kapitán Amerika k nejslabším článkům amerického týmu během úvodních dvou dní.

Spieth naopak po boku Thomase našel formu, kterou v posledních týdnech lehce ztratil. Společně získali tři ze čtyř možných bodů, když nestačili pouze v pátečním odpoledním foursomu na nezastavitelné evropské duo Francesco Molinari, Tommy Fleetwood.

Patrick Reed a Tiger Woods po sobotní prohře ve fourballech (foto: GettyImages)

"Jsou si blízcí a počet kol, která společně odehráli, pomůže. Myslím, že jsou zde ale i jiná znamení. Mají odlišné herní styly a lety míčků. Je zde hodně důvodů, proč jim to bude klapat, ale fakt, že jsou to dobří přátelé a že toho spolu hodně odehráli, je klíčový," odhadl dobře Furyk.

Stále zde ale zůstává otázka, proč se Furyk rozhodl rozdělit Reeda se Spiethem. Kdyby díky tomu vytvořil dva fungující páry, mělo by to smysl, ale ukázalo se, že to byl až příliš velký risk. Thomas navíc na loňském Presidents Cupu vytvořil fungující pár s Rickiem Fowlerem, který letos v Paříži získal po boku Dustina Johnsona jen jeden bod ze tří čtyřher.

"Důvod samozřejmě je, že Jordan nechtěl hrát se mnou," řekl Reed po Ryder Cupu pro New York Times. "Já s Jordanem žádný problém nemám. Když o něco jde, tak neřeším, zda osobu, se kterou tvořím pár mám rád nebo má ona ráda mě, dokud je to prospěšné pro tým. Já i on víme, jak udělat druhého ještě lepším. Víme, jak svou práci zvládnout," dodal.

Chtělo by se říci "BOOOOOM", bomba vybuchla, ale on v té době už docela dlouho hořel doutnák, u kterého na Twitteru několikrát pořádně a vcelku "úspěšně" škrtla Reedova manželka Justine.

"Můžu vás ubezpečit, že se pletete. Patrick nikdy neřekl, že nechce hrát s Jordanem. Možná byste se měli zeptat Jordana, proč nechce hrát on s Patrickem. Nemusíte milovat lidi, se kterými pracujete, ale když máte chemii a úspěch, děláte to pro tým," ukončila Justine v pátek své skoro měsíční mlčení na Twitteru. Dnes toho možná lituje. I když...

Reedova manželka se v neděli pustila do boje s celým ošklivým světem, který si dovolil napsat, že její partner hrál v Le Golf National v úvodních dvou dnech naprostý šrot.

Pořádně to od ní schytal třeba editor zámořského Golf Channelu Jay Coffin. "Wow, a vy jste editor Golf Channelu. Nepřekvapuje mě to. Netrefil moc fairwayí, ale to řada dalších. První den zahrál pět birdie, trefil spoustu fairwayí, ale odpoledne nehrál. Myslím, že odtud přichází ta nenávist z Golf Channelu," napsala mu Justine v reakci na to, že označil hru jejího manžela za 'nevýslovně odpornou'.

A vyslechnout své si museli i další účastníci tohoto twitterového závodu. Tu Justine připomněla, jak se Patrickovi na předešlých dvou Ryder Cupech dařilo, támhle poukázala na jeho postavení ve světovém žebříčku, a svého muže bránila také ohledně toho, že prý měl Jordanovi něco říci.

A že pokud mu něco řekl, byl to vtípek. To je jasný.

"Musíte žít v La la landu! Golf Channel jsou ti, kteří jsou nevýslovně odporní. Ani se nesnaží zakrývat svou zaujatost, předsudky a nenávist. To není žurnalistika a už hodně dlouho. Nyní to mohou všichni jasně vidět," napsala Justine Reed mimo jiné na sociální síť.

Pokud vám to už přijde za hranou a ptáte se, zda to skutečně psala Reedova žena, má pro vás odpověď Dylan Dethier pracující pro Golf.com.

"Ráno jsem zastavil Justine Reed, aby mi potvrdila, že to je skutečně její twitterový účet. Odpověď byla zajímavá. 'Nemohu říci, nevím,' řekla. Když přišlo na podrobnosti, odmítla odpovědět na jakékoliv další otázky," stojí v jeho vzkazu na Twitteru.

No to musela být úplně bájová atmosféra v americkém týmu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení