Blázen Furyk má jasno: Vše bych udělal znovu stejně

Jim Furyk

Přestože Američané schytali v minulém týdnu v Paříži na 42. Ryder Cupu pořádný debakl, jejich kapitán Jim Furyk by nic neměnil. Týmu, který do resortu Le Golf National přivezl, věří i nadále a pokud by mohl, vzal by stejné hráče i na další bitvu s Evropou.

Furyk prohrál se svým sokem Thomasem Bjornem kapitánský souboj na celé čáře. Ať už co se týče udělení divokých karet, nebo třeba nasazení jednotlivých hráčů do dvojic pro čtyřhry.

Zatímco Bjorn vsadil jak na osvědčené páry (Rose-Stenson), tak našel nové (Molinari-Fleetwood), Furyk kromě kamarádského dua Justin Thomas, Jordan Spieth nic kloudného nevymyslel.

Pravdou ale je, že mu vůbec nepomáhali samotní hráči, kteří na pro Američany těžkém hřišti Albatros hráli hluboko pod své možnosti. On se za ně ale po prohře 10,5:17,5 přesto jako kapitán postavil.

"Uvědomuji si, že jako lídr a kapitán tohoto týmu jde odpovědnost za mnou a že já to budu mít na talíři. To jsem akceptoval už tím, když jsem tu roli přijal," říká jasně Furyk, že bere prohru na sebe.

Některá jeho rozhodnutí přitom nyní, po bitvě, vypadají nešťastně. Rozdělení dua Spieth-Reed, nasazení dobře vypadajícího páru Johnson-Koepka pouze do jedné čtyřhry, nebo už vůbec nominace Phila Mickelsona skrze jednu z divokých karet. Jenže po bitvě... Znáte to. 

"Stále bych se pouze opakoval. Těch dvanáct hráčů má mou naprostou důvěru. Myslím, že jsme měli skvělý tým. Pokud bych mohl, hned bych je vzal na jiný Ryder Cup a nechal je to hrát znovu. Nazývejte mě bláznem, ale já plně věřím tomu, že tito kluci to mohli dokázat," věří Furyk.

Jak bude vypadat americký tým za dva roky zatím není ani trochu jasné. Co už ale jisté je, tak kde se pokusí Američané vzít si Ryder Cup od Evropanů zpátky. Ve Whistling Straits.

Nevíme, jak vy, ale my už se nemůžeme dočkat.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení