Čtyři Češi na Challenge v Irsku, Vlčkovou čeká finále

Jan Cafourek

Velmi pravděpodobně poslední turnaj sezony čeká v tomto týdnu na české hráče na Challenge Tour. Na Monaghan Irish Challenge hrají Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Daniel Suchan a Petr Dědek. Karolína Vlčková pak uzavře svou premiérovou sezonu na Symetra Tour

V Kalendáři Challenge Tour sice ještě zbývají po akci v Irsku tři turnaje, ale ty se budou týkat pouze některých hráčů, mezi které Češi bohužel zatím nepatří. A pokud Matuš v Irsku nevyhraje, ani letos patřit nebudou.

Pozvánky na nadcházející dva čínské turnaje pro cca 60 nejlepších hráčů sezony Challenge Tour už jsou rozdané a na závěrečné finále série do Ras al Khaimah se jako každoročně podívá jen 45 nejlepších hráčů sezony. A mezi ty už se může dostat pouze Matuš díky vítězství v tomto týdnu.

A ani to přitom nemusí stačit...

Co je ale důležitější, tak fakt, že na 99,9 procent mají jak Matuš, tak Filip Mrůzek jistou kartu kategorie 14 na příští sezonu. Matuš je přitom prvním Čechem v historii, komu se kartu podaří obhájit!

V Irsku tak může hrát v klidu a pokusí se si co nejvíce vylepšit startovní pozici pro příští ročník. Do prvního kola vstoupí v Concra Woods Golf Clubu ve čtvrtek v 8:20 místního času ve flightu s dvěma Jacky. Nepůjde přitom o Danielse, ale o Dohertyho a Seniora.

Cafourek, Suchan a Dědek pak už sezonu pouze dohrávají, když jedině vítězství nebo druhé místo by je posunulo mezi 120 nejlepších hráčů celé sezony a tím pádem do kategorie 14 pro příští ročník.

Pozdrav Jana Cafourka z Irska

Sezona končí také pro Karolínu Vlčkovou, která ve svém nováčkovském ročníku na Symetra Tour rozhodně nezklamala, ale na vytouženou kartu na LPGA, která čeká pro deset nejlepších hráček celé sezony, si ještě bude muset počkat. Buď do Q-school, nebo příští sezony.

Letos zbývá odehrát od čtvrtka do neděle Symetra Tour Championship na floridské Daytona Beach, kde by si česká profesionálka ráda spravila náladu poté, co na třech z posledních čtyř turnajů nedala cut.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení