Matuš začal v Irsku skvěle, dělí pátou příčku

Stanislav Matuš

Do velmi pravděpodobně posledního turnaje sezony na Challenge Tour vstoupil v Irsku Stanislav Matuš parádně. V prvním kole se dostal na hřišti Concra Wood Golf Clubu čtyři rány pod par hřiště, což stačí po prvním kole na průběžnou dělenou pátou příčku.

Na Monaghan Irish Challenge je startovní pole naposledy letos otevřeno pro většinu kategorií. Závěrečné tři turnaje už se budou týkat pouze těch nejlepších (plus čínských pozvánek).

Matuš tak má poslední šanci, jak si vylepšit svou kategorii pro příští sezonu. A za svým cílem nevykročil vůbec špatně, když to má rozehrané na třetí TOP 10 v této sezoně.

Nejprve skončil dělený desátý na Prague Golf Challenge na Zbraslavi, poté dělený osmý v Anglii a nyní může doufat v další dobrý výsledek.

Do prvního kola v Castleblayney vstoupil berdíkem hned na první jamce a další dva přidal na úvodní devítce ještě na jamkách šest a osm.

Hráče Prague Golf Teamu pak nepřibrzdilo ani bogey na devítce, v druhé polovině kola už totiž nezaváhal a navíc zahrál další dvě birdie na 13 a 15.

Čtyři rány pod par stačí po úvodních osmnácti jamkách na dělené páté místo, na vedoucího Velšana Rhyse Enocha ztrácí pouhé dvě rány.

Na turnaji hrají ještě další tři čeští hráči, ani jeden z nich ale par ve čtvrtek nepokořil. Jan Cafourek (+2) a Petr Dědek (+6) své kolo kvůli tmě nedohráli o pár jamek, Daniel Suchan je s +9 na děleném 112. místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení