Došly finance. Prague Golf Team končí a Matuš řeší, co dál

Stanislav Matuš

Hodně trpký konec sezony přišel o víkendu pro Stanislava Matuše. Nejenže neprošel cutem na turnaji Challenge Tour v Irsku, kde po prvním kole dělil pátou příčku, ale navíc byla jen o pár hodin později, zatím dočasně, ukončena činnost Prague Golf Teamu.

Ten v posledních letech pod vedením Michala Krejčího zajišťoval Matušovi sezonu nejen po finanční stránce. A právě nedostatek financí stojí za ukončením práce týmu, ve kterém byli v minulosti také Filip Mrůzek a Marek Nový, v současnosti vedle Matuše ještě Roman Šebrle.

"Hlavním důvodem tohoto našeho nikterak ukvapeného, bohužel však již nyní nutného a zodpovědného rozhodnutí je dlouhodobý absolutní nedostatek finančních prostředků nutných k zabezpečení naší práce," stojí v otevřeném dopise, který o víkendu rozeslal Krejčí médiím. 

Ve značně emotivním vzkazu mluví o podhodnocení českého sportu obecně a stěžuje si na malou finanční podporu ze strany České golfové federace. Zároveň přiznává, že ani po zisku plné karty na Challenge Tour pro rok 2018 jeho tým nenašel podporu u případných partnerů.

"O absolutním nezabezpečení jsme vedení České golfové federace spolu se žádostmi o řešení a pomoc informovali letos několikrát. ... Pokaždé nám bylo deklarováno pochopení situace a budoucí kroky ČGF k nalezení řešení i případná koordinace jednání s potenciálními partnery/sponzory prostřednictvím partnerství České golfové federace, vůbec nic se však nestalo," píše Krejčí.

"Naopak jsme v posledních měsících veřejnými svědky rozhodnutí České golfové federace o investicích v řádech mnoha milionů korun do zcela nepotřebných projektů podporujících paradoxně primárně zahraniční golfové hráče jiných národností a to v situaci, kdy dlouhodobě není jakkoliv zabezpečena činnost vlastních českých nejlepších reprezentantů," dodává dosavadní manažer Stanislava Matuše.

Česká golfová federace podporuje ze svého rozpočtu nejlepší české golfové profesionály, vedle Matuše ještě Filipa Mrůzka, Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou, částkou 200 000 korun ročně.

Podle Krejčího se však jedná jen o 5 procent veškerých letošních nákladů, které tak jednoduchou matematikou činí zhruba 4 miliony korun. Ze série zpráv, které ke svému vzkazu připojil a které najdete v celém znění níže, dále přiznává, že peníze sehnal letos už pouze od cestovní kanceláře Fischer, a to v podobném rozsahu jako od ČGF. Dalších 40 tisíc přidal jeden z podporovatelů Stanislava Matuše, a to je vše. Prague Golf Team si tak na činnost musel dokonce půjčit, a to jen letos přes 2,5 milionu korun.

Sám Matuš si svými letošními výsledky na Challenge Tour uhrál 13 947 eur, tedy v přepočtu zhruba 350 000 korun před zdaněním.

Kvůli tomu, že strávil sezonu na Challenge Tour, nemohl hrát turnaje domácí Moneta Czech PGA Tour, kde si nejlepší čeští profíci mohou uhrát slušné peníze. Třeba u Filipa Mrůzka to bylo letos 411 250 korun.

"I když už to asi bylo jasné trochu déle, tak ani my jsme nic nevěděli, protože Michal Krejčí se snažil vše v dobrém slova smyslu zakrývat kvůli tomu, aby tým dokončil celou sezonu tak, jak má a neprojevilo se to na mých výsledcích. Teď už je ale po sezoně a asi hlavně z něho to mohlo jít ven. Situace je jednoduchá, nesehnali jsme finance na pokračování týmu v takovém objemu, jaký bychom potřebovali," řekl k celé situaci Matuš.

Podle něho se ještě nemusí jednat o konečné řešení, ale pouze dočasné. Definitivně rozhodnout by se mělo do konce tohoto roku.

"Je to pro mě novinka, také to zatím stále vstřebávám. ... Situace se ještě bude vyvíjet, takže nyní nejsem schopný říci, co a jak se bude dál dít. Celý realizační tým včetně trenérů mi potvrdil, že se mnou bude pokračovat ať se děje co se děje, což je pro mě pozitivní zpráva. A už to bude pouze o tom, sehnat potřebné finance, protože bez nich to na této vrcholové úrovni nejde," dodává Matuš.

Vzkaz Michala Krejčího směrem k médiím

Datum: 6. 10. 2018

Vážení kolegové, přátelé, partneři, novináři, sportovní funkcionáři,

po sportovně velmi úspěšném ukončení turnajové sezóny 2018, ve kterém se nám podařilo poprvé v historii českého golfu obhájit i pro sezónu 2019 plnou hrací kartu na European Challenge Tour Stanislava Matuše, nejlepšího českého golfisty posledních let, a snad též co nejlépe i mezinárodně reprezentovat Českou republiku a celý český golf, jsme nyní zcela absurdně nuceni (snad jenom „dočasně“, ale upřímně sám tomu moc nevěřím, stejný termín se používal pro umístění ruských vojsk na našem území od roku 1968) přerušit/ukončit činnost Prague Golf Teamu, tedy především rezignovat na naši budoucí organizaci a zabezpečení tréninkové a turnajové činnosti Standy a dalšího fungování jeho skvělého, dlouhodobého, ale nutně z hlediska kategorie celoročně hraných náročných mezinárodních turnajů i rozsáhlého realizačního týmu směrem k sezóně 2019 i případné kvalifikaci na Olympijské hry 2020.

Hlavním důvodem tohoto našeho nikterak ukvapeného, bohužel však již nyní nutného a zodpovědného rozhodnutí je dlouhodobý absolutní nedostatek finančních prostředků nutných k zabezpečení této naší práce, aktuální stav financování (respektive naopak jakéhokoliv nefinancování) důstojné sportovní reprezentace České republiky na nejvyšší sportovní úrovni, za kterou zodpovídá Česká golfová federace, která je i z tohoto titulu příjemcem (jediným pro celý český golf) dotací a příspěvků směřovaných z rozpočtu České republiky, případně Českého olympijského výboru, v řádech desítek milionů korun každý rok, i pro nás zcela nepochopitelné priority  a způsob rozdělování a využívání těchto nejenom státních zdrojů Českou golfovou federací. Sekundárním důvodem je pak to, že se nám též dlouhodobě nepodařilo přesvědčit v potřebném rozsahu případné významné české společnosti a možné sponzory o významu naší práce a sportovní reprezentace České republiky i jejich vlastních firem a značek tak, aby nám pomohli potřebné finanční prostředky též získat.

Tato situace není krátkodobá, trvá již mnoho let a významně se negativně dotkla naší práci i výsledků již v roce 2017. Ziskem plné hrací karty na European Challenge Tour 2018 (poprvé zase po šesti letech pro český mužský golf) však pochopitelně výrazně vzrostly finanční potřeby na zabezpečení naší účasti i reprezentace České republiky na takřka 30 mezinárodních turnajích letošního roku konaných v drtivé většině v mnoha jiných zemích Evropy, Asie i Afriky. O absolutním nezabezpečení jsme vedení České golfové federace spolu se žádostmi o řešení a pomoc informovali letos několikrát. Poprvé již na konci ledna při mé osobní schůzce s nimi dne 30.1.2018, podruhé písemně dne 13.4.2018, potřetí na další osobní schůzce v červnu 2018. Pokaždé nám bylo deklarováno pochopení situace a budoucí kroky ČGF k nalezení řešení i případná koordinace jednání s potenciálními partnery/sponzory prostřednictvím partnerství České golfové federace, vůbec nic se však nestalo. Naopak jsme v posledních měsících veřejnými svědky rozhodnutí České golfové federace o investicích v řádech mnoha milionů korun do zcela nepotřebných projektů podporujících paradoxně primárně zahraniční golfové hráče jiných národností, a to v situaci, kdy dlouhodobě není jakkoliv zabezpečena činnost vlastních českých nejlepších reprezentantů.

Posledním, již trochu zoufalým krokem před nevyhnutelností, byl náš dopis vedení České golfové federace ze dne 3.10.2018, který v plném znění níže přikládáme (včetně žádosti z dubna 2018) i proto, že obsahuje detailní popis našeho vnímání aktuálního stavu a fungování, a který byl termínově motivován i konáním podzimní přípravné konference České golfové federace v příštím týdnu. Prozatím jsme na něj nedostali jakoukoliv odpověď. Tímto zároveň vyslovujeme náš souhlas s případným zveřejnění všech uvedených skutečností a faktů, jsme připraveni k jakýmkoliv dalším jednáním či doplnění informací, a to s jediným cílem – nalézt řešení této situace nejenom ve prospěch Stanislava Matuše, ale i ostatních špičkových českých golfistů ve stejné situaci a celého českého golfu.

S pozdravem

Michal Krejčí
statutární ředitel
Prague Golf Team a.s.
www.golfteam.cz

---

Od: Michal Krejčí, Pro: zástupci ČGF, Datum: 3. 10. 2018

Vážená paní Stilerová,

na základě předchozí telefonické konsultace, za kterou Vám velmi děkuji, zasíláme tímto dle dohody Vaším prostřednictvím Výboru ČGF ještě před podzimní přípravnou konferencí naši oficiální žádost o zvážení případného zvýšení podpory Stanislava Matuše ještě v rámci roku 2018. K této naší žádosti nás vede aktuální velmi tristní situace s financováním Standovy činnosti, detailněji především tyto skutečnosti:

1. Velmi si vážíme již schválené a realizované podpory ČGF pro letošní rok ve výši 200.000,- Kč a znovu za ní děkujeme. Bez ní bychom vůbec nebyli schopni turnajové působení Standy jako jediného českého hráče s platnou plnou hrací kartou na European Challenge Tour 2018 v letošním roce zahájit. Jak ale sama víte, byla nutnými a nikterak neefektivními způsoby vyčerpána již v květnu 2018, tedy v podstatě na úplném počátku letošní turnajové sezóny European Challenge Tour. Vedle ČGF nám v letošním roce později finančním plněním nutným na krytí placených nákladů bohužel přispěl již pouze jediný větší sponzor, a to Cestovní kancelář FISCHER v obdobném rozsahu jako ČGF, vedle něj pak už jenom jeden drobný soukromý obdivovatel Standy částkou 40.000,- Kč. Ostatní partneři Standovi již napomohli pouze produktovým plněním v rámci jejich segmentů (Autosalon Klokočka zapůjčením vozu, Titleist/Footjoy oblečením a golfovým vybavením, Prague City Golf poskytnutím skvělého tréninkového zázemí). Toť vše. Abychom byli schopni zabezpečit dokončení letošní Standovy sezóny na European Challenge Tour 2018 (zaplatit trenéry, fitness, fysio, mentální přípravu, letenky, hotely, auta i holé Standovo denní živobytí – musí bydlet a jíst) i tak, aby mohl reálně pomýšlet na udržení plné hrací karty pro sezónu 2019 (což se podařilo!), museli jsme si vzít (vratné!) půjčky ve výši přesahující 2,5 milionu Kč. Jsme však stále přesvědčeni, že si to Standa svým přístupem, výsledky, ale i potenciálem do budoucna zaslouží, ale i o tom, že pro rozvoj českého golfu a jeho propagaci to jako u jediného českého člena European Tour 2018 bylo nutné, přestože jsme zde myslím zcela zásadně suplovali roli a úkoly jiných subjektů (nejenom ČGF).

2. Víme, že ČGF i v rámci Czech Golf Teamu podporuje v letošním roce i jiné hráče a hráčky. Pokud zůstanu pouze v mezích mužského profesionálního golfu (ale matematicky to vyjde obdobně třeba v porovnání počtu turnajů i s Klárou Spilkovou), zvažte prosím zcela odlišné pozice, turnajová nasazení Standy a ostatních hráčů včetně souvisejících nákladů. Standa v letošním roce (nutně pro dosažení maximální pozice v žebříčku) odehrál zatím 20 turnajů European Challenge Tour 2018 (včetně Monaghan Irish Challenge tento týden v Irsku) a to všechny pouze na základě svých výsledků bez jediné promotérské pozvánky, vedle toho ještě 4 přípravné turnaje Pro Golf Tour v Maroku před zahájením sezóny Challenge Tour.  Všichni ostatní čeští hráči (bez platných členství na rok 2018) mohli odehrát na získané pozvánky nejvýše 9 těchto turnajů (dle pravidel ECHT max. 7 zahraničních + 2 tuzemské). Toto pro ně znamenalo nejenom výrazně nižší náklady, ale též možnost zúčastnit se (na rozdíl od Standy) řady turnajů Czech PGA Tour 2018 na domácím území s minimálními náklady a na nich si v upřímně nevalné konkurenci získat zajímavé výhry. Toto u Standy z důvodů permanentních termínových kolizí letos možné nebylo (neodehrál jediný domácí turnaj PGAC) pokud jsme chtěli zodpovědně bojovat o potvrzení plné hrací karty na ECHT 2019 a též průběžně co nejlépe reprezentovat český mužský golf v zahraničí. Jenom pro porovnání – v roce loňském mohl Standa z důvodu zcela výrazně nižších časových i finančních nároků třetiligové Pro Golf Tour odehrát 4 turnaje Czech PGA Tour 2017, na kterých 2x zvítězil (včetně Grandfinále na Kaskádě) a 2x byl druhý s výhrami ve výši 180.500 Kč jenom z těchto čtyř českých lokálních turnajů. Letos to možné nebylo (na rozdíl od jiných hráčů) a tyto výhry samozřejmě v rozpočtu též výrazně chybí.

3. Jak jsem již napsal v bodě 1., opravdu si podpory ČGF pro Standu moc vážíme. Ale reálně činí cca 5 % z celoročních (velmi omezených) letošních nákladů na jeho sezónu. Vím, že i z historických důvodů ČGF považovala a (podstatná část členské základny z důvodu neznalosti) stále považuje za svou doménu golf amatérský. I proto jsou asi zcela jinak zabezpečeny dětské a dorostenecké amatérské reprezentační týmy (hráči ve věku většinou do cca 18-19 let), jejichž tréninkové a turnajové náklady jsou ze strany ČGF dle mého názoru kryty takřka ze 100 %. Vím, že dlouhodobě existovaly v ČGF názory, že o profesionály se má starat hlavně PGAC jako jejich profesní organizace, ale všichni víme že tento názor je zcela zastaralý, v celé Evropě již překonaný a pro většinu ostatních sportů či státních institucí nepochopitelný (a nereflektovaný). Rozpočet PGAC ani reálně nemůže i z důvodu svých zdrojů nejlepší české hráče reálně podpořit (přestože by alespoň symbolicky mohl ale nečiní ani tak – pro Standu letos nula!). Toto se již musí reálně nejenom ve prospěch Standy, ale hlavně celého českého golfu změnit. A upřímně, vůbec myslím tomu nepomůže angažovanost ČGF v pořádání jednoho mužského profesionálního turnaje třetiligové Pro Golf Tour v Česku. Zúčastní se ho (a výhry si odvezou) především zahraniční hráči, čeští profesionálové této úrovně zaplatí startovné 250 eur německé túře (což jako members musí, nemohou dostat národní pozvánky ČGF) a nebude možnost recipročně promotérské pozvánky vyměňovat (jako má třeba Relmost u turnajů ET a CHT). Takže pouze asi efektivní možnost pro pár českých amatérů (dětí) zahrát si s profíky, ale to přece mají i na Czech PGA Tour a vůbec to nevyužívají. Podle mne vyhozených cca 1,2-1,4 mio Kč dle mého odhadu. A pokud zůstanu u Standy či jiných hráčů, kteří by dosáhli na karty evropských túr, tento turnaj termínově určitě hrát nebudou moci a nikterak jim nepomůže.

I přes výše uvedená omezení Standa dosáhl letos ve své první sezóně na European Challenge Tour skvělých výsledků (např. 8. místo na Bridgestone Challenge v anglickém Lutonu, 10. místo na Prague Golf Challenge, 16. místo na Euram Bank Open v Rakousku, 23. místo na Andalucia – Costa del Sol ve Španělsku atd.). Především jeho skvělá kola v Lutonu, kde po prvním a třetím kole dělil vedení a zahrál i rekord tohoto tradičního anglického hřiště (-10, 61 ran s deseti čistými birdie) zůstal nejenom českými médii, ale i odbornou veřejností zcela nedoceněn na rozdíl od médií zahraničních, ve kterých Standa výrazně pomohl k propagaci českého golfu. V aktuálním okamžiku před koncem sezóny European Challenge Tour je Standa v pořadí Road to Ras Al Khaimah na 107. místě, je nejlepším českým hráčem a již jím tak letos zůstane, ale hlavně tímto pořadím matematicky již jistě obhájil plnou hrací kartu nejméně kategorie 14. i na příští sezónu, což se myslím doposud žádnému českému hráči v historii nepodařilo. I to by myslím ze strany ČGF mělo být oceněno. Samozřejmě je možno diskutovat o důvodech proč toto pořadí není nyní ještě lepší, neboť Standa na to zcela jistě má. My sami vidíme hlavně tyto dva důvody:

1. Letošní sezóna byla Standovou první na European Challenge Tour a určitým způsobem i nutně zaplatil určitou „nováčkovskou“ daň. Kromě dvou výjimek hrál na každém z hřišť této evropské túry zcela poprvé na rozdíl od ostatních hráčů, z nichž většina se na dané turnaje a hřiště vracela již po několikáté. V obdobné pozici bude Standa příští rok a zcela jistě své letošní zkušenosti a znalosti hřišť využije. Zcela jistě ale taky na počátku sezóny Standa výsledkově doplatil na zimní krátkodobou výměnu technického golfového trenéra, která se ukázala býti nešťastnou. I po rychlém návratu k léty prověřenému Jirkovi Němečkovi však tím Standa určitě ztratil 2-3 měsíce nutné zimní kontinuální přípravy. Toto se již nebude opakovat.

2. Za hlavní důvod však považujeme opět letošní finanční situaci. Ze zcela realistických ekonomických důvodů se se Standou nemohl zúčastnit ani jediného letošního turnaje European Challenge Tour jeho golfový trenér nebo mentální kouč. Na dvou třetinách turnajů byl Standa dokonce nutně zcela sám bez kedíka, což je na této úrovni obrovská nevýhoda. Ale prostě jsme si ho nemohli dovolit (což je u nejlepšího českého hráče smutné). Paradoxní jsou tyto skutečnosti třeba v porovnání třeba s německými hráči této série, se kterými jsou na každém turnaji European Challenge Tour 1-2 národní trenéři německé golfové reprezentace (federace) a další doprovodný realizační tým. Obdobná situace je třeba u hráčů švédských. Ano, tyto země mají na túře výrazně více hráčů, ale pravděpodobně je to právě proto, že European Challenge Tour je pro ně absolutní prioritou, protože jedině jejím prostřednictvím se jejich hráči dostanou až na absolutní světový vrchol. Jinudy to nejde a oni dobře vědí, že je to jediná správná cesta i pro jejich nejlepší amatéry, kteří se v nutném okamžiku nutně profesionalizují a tento krok je jimi a jejich federaci vnímán jako správný, a hlavně nutný krok v jejich kariéře. Jsme zcela přesvědčeni, že kdybychom díky lepšímu finančnímu zabezpečení mohli Standovi na místě poskytnout obdobný servis, řešili bychom nyní spíše otázku našeho boje o nejvyšší European Tour. A to je obrovská škoda nejenom pro Standu, ale celý český golf.

Pevně věřím, že všechny tyto skutečnosti i objektivní možnosti rozpočtu ČGF zvážíte a pokusíte se ještě v letošním roce nalézt možnost jak Standovi, potažmo Prague Golf Teamu který jeho činnost zabezpečuje a je též nositelem všech výše popsaných ekonomických těžkostí a dosavadních rizik, pomoci. Nesmírně bychom se toho vážili. Vedle toho bych (bez ohledu na vaše rozhodnutí ohledně sezóny letošní) rád požádal o schůzku s pověřenými zástupci Výboru ČGF, na které bych rád zahájil diskusi o podmínkách podpory Standy a naší spolupráce na rok 2019.

Zároveň se omlouvám za délku tohoto mailu i počet témat, která jsem nastínil a vyjádřil k nim svůj názor. Nikterak mi nejde o to jakkoliv kritizovat činnost ČGF, naopak si jí moc vážím a vím že to nemáte jednoduché, ale situace v českém mužském golfu na nejvyšší, tedy profesionální úrovni je opravdu již kritická a musí se dle mého názoru urgentně řešit (ať již s mojí budoucí jakoukoliv účastí nebo bez ní). Pevně věřím, že stávající vedení ČGF pro to udělá historické kroky, které zůstanou pro budoucnost nezapomenuty.

Předem díky moc za vše.

S pozdravem

Michal Krejčí
statutární ředitel
Prague Golf Team a.s.
www.golfteam.cz

---

Od: Michal Krejčí, Pro: zástupci ČGF, Datum: 4. října 2018

A dále ještě k zamyšlení několik dalších bodů popisujících aktuální neutěšený až absurdní stav české golfové reprezentace:

1. Na konci roku 2017 byl s velkou mediální prezentací angažován za jistě nemalé finanční prostředky nový „reprezentační“ trenér České golfové federace, švédský trenér Staffan Johansson. Principiálně zcela jistě správný krok, realitou je že čeští trenéři skutečně nemají díky diskontinuální historii českého golfu v druhé polovině minulého století potřebné zkušenosti s výchovou hráčů nejvyšší světové úrovně. Ale jak se to dotklo nejlepšího českého golfisty, oficiálně prezentovaného jako člena reprezentačního Czech Golf Teamu ČGF? Tato skutečnost mu nebyla oficiálně napřímo ani oznámena a už vůbec mu nebyla nabídnuta možnost s tímto „reprezentačním“ trenérem jakkoliv spolupracovat a využít jeho zkušeností (třeba typu „domluvte se s ním napřímo, v jeho harmonogramu pro vás máme třeba max. dvě hodiny týdně“ atd.). Jeden z mála českých golfistů, který díky stanoveným kvalifikačním kritériím na OH 2020 má možnost Českou republiku na olympiádě reálně reprezentovat, tedy nemá k „reprezentačnímu“ trenérovi České golfové federace žádný přístup a tento se ani o jeho přípravu a výsledky jakkoliv sám nezajímá.

2. Stanislav Matuš jako nejlepší český golfista a člen reprezentačního Czech Golf Teamu ČGF byl pozván v roce 2018 pouze na zimní přípravné kempy reprezentace ČGF, kde měl ale taky jak bylo prezentováno předávat zkušenosti a motivovat svou účastí mladé žáky a juniory (amatéry), pro které byly kempy opět primárně určeny. Ano, rádi jsme souhlasili, z důvodu zranění se však Standa nemohl zúčastnit prvního kempu ve Španělsku v lednu (doloženo lékařskou zprávou MUDr. Jaroslava Větvičky) ani třetího kempu v březnu, neboť to již startovala European Challenge Tour v Keni. Zbyl tedy pouze druhý kemp v únoru v Turecku. Standa se ho jako jediný dospělý profesionální golfista a člen reprezentačního Czech Golf Teamu na 6 dní skutečně zúčastnil a předával zkušenosti mladým. Za tuto účast však musel zaplatit fakturou vystavenou ze strany ČGF 19.169,- Kč (tedy jak jsem přesvědčen dokonce více než byly reálné náklady ČGF na jeho jednosměrnou letenku do Turecka a šestidenní pobyt v hotelu a na hřišti) a pokud jsme z pochopitelných důvodů chtěli, aby se s ním tohoto kempu efektivně zúčastnil i jeho osobní golfový trenér, museli jsme sami bez jakékoliv iniciativy ČGF za tuto jeho účast uhradit dalších cca 48.000,- Kč. Tento kemp nás tedy finančně stál více než 67.000,- Kč, tedy třetinu výše ročního příspěvku ze strany ČGF. V jiných sportech asi zcela nepochopitelné, v českém golfu realita. Již nikdy více.

3. Na počátku roku 2018 pořizovala ČGF ze svého rozpočtu dětským a juniorským reprezentačním týmům a tréninkovým centrům mládeže velmi potřebné tréninkové pomůcky SpeedGolf. Nejlepší český golfista a člen reprezentačního Czech Golf Teamu ČGF se k objednávce těchto pomůcek mohl připojit, ze strany ČGF mu však byla plná cena těchto pomůcek fakturována (14.958,- Kč). Proč?

4. V rozpočtu ČGF nejsou jak se zdá zcela žádné prostředky na zabezpečení účasti osobního trenéra, mentálního kouče nebo dokonce „reprezentačního“ trenéra ČGF pro nejlepšího českého golfistu a člena reprezentačního Czech Golf Teamu ČGF (bohužel dokonce ani kedíka) na jakémkoliv jeho turnaji European Challenge Tour kde jako jediný český hráč s plnou hrací kartou letos jako na nejvyšším světovém okruhu Českou republiku reprezentuje, bojuje o postup na nejvyšší European Tour a tedy i o případnou kvalifikaci na OH 2020. Dalo by se to pochopit, kdyby vedle toho zjevně nebyl dostatek finančních prostředků na účast vždy nejméně jednoho trenéra ČGF, většinou ale dvou (trenér + sportovní ředitel) na všech reprezentačních akcích dětí a mládeže/juniorů (amatérů). Smutným potvrzením této reality pro nás byla třeba oficiální zpráva ČGF ze dne 5.9. 2018 o MS družstev mužů (tří amatérů/juniorů), kde je popisována osobní podpora na místě nejenom tohoto dvoučlenného klíčového realizačního týmu ČGF, ale též dalších čtyřech členů Výboru ČGF.

S pozdravem

Michal Krejčí
statutární ředitel
Prague Golf Team a.s.
www.golfteam.cz

---

Od: Michal Krejčí, Pro: zástupci ČGF, Datum: 13. dubna 2018

Vážený Zdeňku, Vážený Luboši,

i v návaznosti na naši příjemnou a otevřenou schůzku u vás na počátku února bych se rád zeptal na dvě věci, samozřejmě zase ekonomické, bohužel skoro nic jiného v poslední době nedělám:-)

1. Na našem setkání jste zmínili možnost, že po zasedání výboru na konci února a po konferenci na počátku března, kdy bude již jasný rozpočet ČGF i přiznané podpory ze strany MŠMT zvážíte možnost zvýšení podpory Standy ještě na letošní rok. Jak asi víte i od paní Stilerové, přestože sezóna European Challenge Tour 2018 v podstatě teprve začíná, náš zůstatek schválené podpory k dnešnímu dni činí pouze 29.739,88 Kč. Naše finanční situace i z hlediska reálné cash podpory partnerů je bohužel více než katastrofální. Nemám problém pro Standu zabezpečit barterově třeba 5 automobilů (ale stačí nám jeden), 4 značky golfového oblečení, vybavení, míčů a nespočet hřišť na tréninky, nemáme však hotovost na výplaty trenérů, fisio, pohonné hmoty, letenky, hotely, vstupné do turnajů atd. Jak to aktuálně vidíte?

2. Protože existuje možnost požádat Český olympijský výbor o mimořádnou podporu Standy jako již dva roky nejlepšího českého hráče dle OWGR a jediného European Tour Member směrem k přípravě na OH 2020, rádi bychom tak učinili. Podle našich předběžných průzkumů je prý správnou cestou učinit tak právě prostřednictvím ČGF, což bych rád jménem Standy v nejbližší době udělal a věřím že nás v tom podpoříte. Nevím, jestli jste třeba už něco podobného v minulosti nedělali třeba pro Kláru a nemáte vzor příslušné žádosti. Pokud ano, moc mi to pomůže abych ji nemusel vytvářet načisto sám. Vzhledem k dobrým osobním vztahům, které tam i my máme a jejich více než dobrému osobnímu vztahu ke golfu i znalosti specifik organizace vrcholového sportovního golfu vidíme možnost, že Standovi taky pomohou za velmi reálnou.

Předem díky i za info.

Krásný snad i golfový víkend

S pozdravem

Michal Krejčí
statutární ředitel
Prague Golf Team a.s.
www.golfteam.cz

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení