Mickelson omezí turnaje. Asi tím někoho naštvu, očekává

Phil Mickelson

Phil Mickelson odehrál v uplynulých deseti týdnech osm turnajů včetně Ryder Cupu. Bez přestávky přešel z jedné sezóny do druhé a na Safeway Open v Kalifornii připustil, že to byla chyba, kterou už nebude opakovat. V následující sezóně hodlá zredukovat svůj herní plán.

Mickelson se nakonec s prvním turnajem nového ročníku PGA Tour popasoval zdatně, když skončil v TOP 20. Jak ale v Napě přiznal, už jel na záložní baterky, a i ty už mu červeně blikaly.

"Miluju, co dělám. Ale od teďka nebudu hrát na turnajích, které se ode mě z nějakého důvodu čekají, ale na těch, které se mi líbí, a které pro mě budou nejlepší, i když to nebude dávat smysl, nebo s tím budou mít někteří lidé problém," sdělil Mickelson.

Ten však za sebou nemá vůbec špatnou sezónu. Opět vyhrál turnaj, když v březnu triumfoval na podniku WGC v Mexiku. Dostal se také do amerického týmu pro Ryder Cup a prodloužil svou úžasnou bilanci, kdy od roku 1993 nechyběl na Ryder Cupu ani Presidents Cupu.

Všechno ho ale dohnalo na konci sezóny, když skončil na posledním 30. místě ve finále FedEx Cupu a formu nenašel ani v Paříži během Ryder Cupu o týden později, kde skončil bez vítězství se dvěma porážkami.

Pak odletěl zpět do USA na zahajovací turnaj nové sezóny, kde ke svému překvapení prošel cutem a kvalitní hrou si vylepšoval náladu. "Neměl jsem tu žádná očekávání. Nechtěl jsem být přehnaně sebevědomý, když vím, že jsem nepřijel s tím nejlepším, co umím," uvedl.

Vítěz 43 turnajů na PGA Tour ani sám nevěděl, proč hrál tak dobře, když navíc odehrál pouze jedno tréninkové kolo v rámci Pro-Amu. Možná však ušetřil trochu sil, které se mu pak hodily.

"Z toho, co jsem se naučil, bych řekl, že hrát tolik v 48 letech není chytrá věc. Už to neudělám a budu mnohem víc odpočívat," plánuje Mickelson, který hraje profesionálně od roku 1992.

"Jsem schopný hrát na vysoké úrovni, ale je to složité bez fyzické a duševní síly. Už to není snadné, potřebuju regenerovat. Když se podívám na svůj program v příštím roce, tak ano, budou tam turnaje, které vynechám a lidi to naštve. Ale nebojím se toho," dodal Lefty.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení