Nesnáším, když se mluví jen o Tigerovi, štve Grega Normana

Greg Norman

Letošní Ryder Cup potvrdil z hlediska sledovanosti očekávání. Ve srovnání s rokem 2014, kdy se naposledy hrálo v Evropě, byla sledovanost po všechny tři dny vyšší. V poslední den o 23 procent. Důvod se nabízí. Většina lidí si myslí, že to způsobil Tiger efekt.

Tiger Woods se letos vrátil k soutěžnímu golfu a ratingy turnajů, na kterých startoval, vystřelily nahoru hlavně tím, jak se Woods postupem sezóny dostával do své někdejší formy.

Společnost NBC Universal oznámila, že její GolfChannel letos zaznamenal nejsledovanější třetí čtvrtinu roku v historii. Golfová legenda Greg Norman ale tvrdí, že to není způsobené pouze Woodsem a jeho fanoušky, kteří ho chtěli vidět hrát.

"Televizní sledovanost stoupá i kvůli tomu, jak Tiger Woods působí na jiné hráče. Není to jenom kvůli němu. Je to o všech ostatních, kteří hrají stejně dobře nebo lépe než on. Tiger Woods to celé jenom táhne," řekl Norman pro pořad Midday Movers na Yahoo Finance.

Tohle je argument, se kterým mnoho lidí v golfu souhlasí. Woodsův návrat pomohl obnovit zájem o skvělé mladé hráče. Norman vidí hodně těch, kteří si zaslouží pozornost. Tu k nim přitahuje fakt, že se Tigera nebojí zdaleka tolik, jako generace hráčů před nimi.

"Nehráli proti němu v letech jeho dominance po roce 2000. V té době ho viděli hrát v televizi, respektují ho, ale když nyní hrají proti němu, nenechají se zastrašit," všiml si Norman.

"Není pochyb o tom, že Tigerův návrat je dobrý pro něj i pro golf. Jenom doufám, že se zase nevloží všechna vejce do jednoho koše a nebude všechno jenom o něm a zapomene se na všechny ty ostatní fantastické talenty. Nesnáším, když vidím, jak se opět mluví jen o Tigerovi."

Norman jako Australan sám Ryder Cup nikdy nehrál, ale odmítá názor, který se opět rozšířil po letošní drtivé porážce Američanů, že pro ně není důležitým jako individuální turnaje. Prohru prý nezpůsobil fakt, že by nebojovali, nebo měli rozbroje v týmu, jak po Ryder Cupu psala média.

"Když jste tak jasnými favority, může vás to vnitřně ukolébat. A spory v týmu byly jen hledáním výmluv. Věděl jsem, že například konflikty mezi Brooksem Koepkou a DJjem byly fake news. Měl jsem informace z první ruky," uvedl Norman.

"Takže nevěřím, že probíhaly nějaké vnitřní boje. Nemyslím si, že by chtěli hledat (Američané) nějaké výmluvy. Určitě budou hledat důvody porážky, poučí se z nich, budou pracovat na jejich odstranění a zkusí vyhrát příště," dodal třiašedesátiletá někdejší světová jednička.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení