Jim Furyk promluvil: O Reedovi, své roli i atmosféře v týmu

Jim Furyk

Týden poté, co musel se svými svěřenci skousnout hořkost drtivé porážky na letošním Ryder Cupu, Jim Furyk konečně šířeji promluvil o tom, co se během týdne v Paříži dělo v americkém týdnu. A pokusil se trochu utišit blbou náladu, která od té doby kolem týmu panuje.

Prohra 10,5:17,5 nebyla jedinou věcí, která po bitvě v pařížském resortu Le Golf National ničila americké golfové fanoušky. Ti museli sledovat, jak se vzteká Patrick Reed, kontroverzi mezi Dustinem Johnsonem a Brooksem Koepkou a celkově blbou náladu v táboře Spojených států.

Se svým vysvětlením některých situací a vlastních rozhodnutí nyní přišel kapitán Jim Furyk v rozhovoru s Timem Rosafortem ze zámořského Golf Channelu. Na přetřes přišla řada témat, o čem všem tedy Furyk hovořil?

O drtivé porážce

Bylo to těžké přijmout. Byl jsem lídr toho týmu a nevyvíjelo se to tak, jak bychom si přáli. Vždy mě to bude trápit. Společně jsme nezvládli svou práci, a to padá na mě jako na kapitána.

O svých rozhodnutích

Očekával jsem, že bude vše zpětně rozebíráno. Věděl jsem, že se všichni budou dívat na rozhodnutí, která jsem učinil, a že za to sklidím kritiku. Když ale vezmete podobnou práci jako kapitán, je to prostě její součást.

O spojení Reeda a Woodse

Když jsem začal řešit, s kým Tigera spojíme, vždy jsem skončil u Patricka Reeda. Pořád zde byla možnost, že pošleme do hry Tigera s Justinem Thomasem a Patricka s Jordane (Spiethem), ale oni rozhodně věděli, když šli do toho týdne, s několika týdenním předstihem, že na startu Ryder Cupu budou partnery Patrick a Tiger.

O rozepři Johnsona a Koepky

Ať už šlo o jakoukoliv hádku, nebo co se vlastně stalo, bylo to velmi krátké. Ani jeden si z toho nic neodnesl. Jsou jako bráchové. A bráchové se hádají, občas do toho jdou. Jsou si ale blízcí tak, jako nikdy, a skutečně to nezanechalo stopy ani na jednom z nich.

O složení týmu

Vzal bych s sebou těch 12 hráčů do boje kdykoliv a na jakémkoliv hřišti. Pořád tomu tak je. V předešlém týdnu to neklapalo tak, jak bychom si přáli, ale já ty kluky miluji a vzpomínám na to, co jsme zažili v kabině. Udělal bych to vše znovu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení