Hotel mění název. Nechce být spojován s golfem a Trumpem

Eric Trump

Luxusní karavanový ubytovací komplex nedaleko hřiště Donalda Trumpa ve skotském Turnberry si hodlá změnit název. Turnberry Holiday Park prý ovlivňuje negativní publicita amerického prezidenta, která je spojená s jeho golfovými aktivitami v Jižním Ayrshiru.

Turnberry Holiday Park se zeptal na názor více než tisícovky lidí a zjistil, že 32 procent z nich by karavanové ubytovací zařízení nenavštívilo kvůli jeho názvu, který mají spojený s Trumpem.

Ten koupil sousedící luxusní golfový resort v roce 2014 ještě před tím, než byl zvolen prezidentem USA. Do roku 2016 do něj v rámci přestavby investoval přes 200 milionů liber. Když letos v červenci svůj golfový klub navštívil, čelil velkým protestům nejen místních obyvatel.

Skotové Trumpovi vyčítají, že stavebními zásahy ničí místní ekosystém, obchází úřady a selhává také v zajištění slibovaných pracovních míst.

Výkonný ředitel společnosti Bridge Leisure Parks, která Turnberry Holiday Park provozuje, uvedl, že se snaží změnit název podnikatelských aktivit v Jižním Ayrshiru kvůli zjevným negativním konotacím, které má současný název.

"Snažíme se získat relevantní názor a není pochyb o tom, že je tu jsou kvůli Donaldovi negativní elementy," prohlásil Andrew Howe z Bridge Leisure Parks.

"Tohle je konkurenční prostředí a my se obáváme dělat cokoliv, co by mohlo lidi odradit," uvedl.

"Je to jen obava," dodal s tím, že rozhodnutí o změně názvu by mělo padnou do několika týdnů.

Samotný prezident USA po svém zvolení odstoupil z Funkce ředitele Trump Turnberry v lednu roku 2017. Skotský golfový byznys nadále řídí jeho synové Eric (na hlavním snímku) a Donald junior.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení