LETka má nový turnaj. V Alsasku s ním mají velké ambice

Golf du Kempferhof

Ladies European Tour, která trpí zoufalým nedostatkem turnajů, ohlásila pro příští sezónu vznik nového podniku. Do kalendáře se příští rok v září vrátí European Ladies Open, které se pod tímto názvem hrálo v 70. a 80. letech v Německu a v Anglii.

Tentokrát turnaj našel své zázemí ve Francii ve Štrasburku Kempferhof Golf Resortu. Hrát se bude 26. až 29. září na hřišti, které projektoval Robert Von Haage. Ten je podepsán i na finální podobně hřiště L’Abatros v Le Golf National, kde se před dvěma týdny odehrál Ryder Cup.

A jeho rukopis je znát. Podobně jako ve Francii i v Kempferhofu je množství velkých vodních ploch a greenů ve stylu amfiteátrů, které jsou všechny na břehu Rýna.

Turnaj bude součástí Evropského týdne sportu, který si klade za cíl podporovat pohybovou aktivitu Evropanů. Podnik má také podpořit zájem o golf v Alsasku, které sousedí s Německem a Švýcarskem.

S prize money 300 000 eur se bude jednat o druhý nejdotovanější ženský turnaj ve Francii po majoru Evian Championship. Majitel Kempferhof Golf Resortu má ambici udělat z turnaje přední ženský profesionální podnik v Evropě.

"Když jsme před dvěma lety kupovali Golf du Kempferhof, věděli jsme velmi přesně, jak velký potenciál tohle místo má. V našem přesvědčení jsme byli ujištěni, když bylo hřiště několikrát zařazeno mezi nejkrásnější v Evropě," uvedl Pierre-Etienne Bindschedler, majitel resortu.

"Naší ambicí je prezentovat naše hřiště, náš region i naši vášeň pro golf. Chceme také, aby se Alsasko stalo celostátně i celosvětově známou golfovou destinací, proto jsme se ujali pořádání akce Ladies European Tour," dodal Bindschedler.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení