Koepka je Hráčem roku na PGA Tour. Zvolili ho jeho soupeři

Brooks Koepka

PGA Tour oznámila, kdo se stal jejím Hráčem roku 2018. Není překvapením, že je to Brooks Koepka, vítěz letošních dvou majorů. Osmadvacetiletého Američana vybrali samotní hráči.

Do 1. října mohli v prestižní anketě hlasovat pouze členové PGA Tour, kteří v sezóně 2017/2018 odehráli minimálně 15 turnajů. Koepka v ní skončil na devátém místě celkového pořadí FedEx Cupu, ale především vyhrál US Open a PGA Championship.

Kromě toho uhrál další čtyři umístění v TOP 10, včetně druhých míst na turnajích WGC-HSBC Champions a Charles Schwab Challenge.

"Jménem PGA Tour blahopřejeme Brooksi Koepkovi k tomu, že byl svými kolegy zvolen hráčem roku," uvedl Jay Monahan, šéf PGA Tour.

Co podle něho rozhodlo? "Brooks přinesl na PGA Tour novou úroveň atletičnosti. Letos prožil historickou sezónu, když zvítězil na dvou majorech a skončil v TOP 10 FedEx Cupu. Tyto úspěchy se zrodily navzdory jeho zranění, kvůli kterému vynechal významnou část roku, což je důkaz jeho pracovní morálky a vytrvalosti."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Have yourself a season, @BKoepka! #LiveUnderPar

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Po lednovém Turnaji šampionů na Havaji Koepka až do konce dubna nemohl hrát kvůli zraněnému zápěstí. Hned po návratu se ale zařadil do špičky a později se v Shinecock Hills stal prvním hráčem od roku 1989, který obhájil titul na US Open.

O pět turnajů později při svém 100. startu na PGA Tour vyhrál Koepka i PGA Championship o dvě rány před Tigerem Woodsem s rekordním skóre -16. Ve 28 letech se stal pátým Američanem v poválečné historii, který vyhrál tři majory do 29 let a pátým hráčem, který vyhrál US Open a PGA Championship v jednom roce.

Koepkovo nejnižší skóre v sezóně bylo 63 ran, které zahrál v 17 turnajích celkově čtyřikrát včetně rekordního finálového kola na The Players Championship. Skvělý měl i závěr sezóny, kdy ve čtyřech turnajích play off zahrál ve 13 z 16 kol pod 70 ran.

Koepka tak převezme Trofej Jacka Nicklause pro Hráče roku, když za ním v hlasování skončili Bryson DeChambeau, Dustin Johnson, Francesco Molinari, Justin Rose a Justin Thomas.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení