Líný Koepka nevolil nikoho, gratuloval mu také DJ

Dustin Johnson a Brooks Koepka

Pokud by vás zajímalo, pro koho hlasoval ve volbě samotných hráčů PGA Tour o toho nejlepšího v roce 2018 Brooks Koepka, tak vězte, že pro nikoho. Laureát ceny pro Hráče roku PGA Tour v roce 2018 přiznal, že byl příliš líný na to, aby hlasování vůbec řešil.

Může tak být rád, že se podobně nezachovali ostatní hráči zámořského okruhu a nejvíce hlasů mezi 24. zářím a 1. říjnem odevzdali právě s jeho jménem. Nutno podotknout, že naprosto po právu.

Koepka loni obhájil titul na US Open a k tomu přidal i další major vítězství na PGA Championship. Tyto dvě akce vyhrál jeden hráč v jednom roce poprvé od roku 2000, kdy se to podařilo Tigeru Woodsovi. 

Na Koepkovu malou obhajobu je dobré připomenout, že když se hlasovalo, tak hrál TOUR Championship v Atlantě a poté Ryder Cup v Paříži. 

"Abych se přiznal, byl jsem na to líný. Nehlasoval jsem," přiznal 28letý Američan s tím, že pokud by volil, určitě někoho jiného než sebe sama: "Nikdy bych nedal hlas sám sobě. To bych prostě nemohl udělat."

"Možná bych volil Brysona, a pokud ne jeho, tak Dustina. Hlasoval bych pro jednoho z nich. A příští rok určitě budu hlasovat," dodal Koepka, jehož soupeři v hlasování byli kromě DeChambeaua a Johnsona také Francesco Molinari, Justin Thomas a Justin Rose.

Na jednom z videí, která během úterního oznámení výsledků zveřejnila PGA Tour na svých sociálních sítích, pak Koepkovi přímo gratuluje jeho parťáka Dustin Johnson. Oba hráči se přitom podle svědků po Ryder Cupu málem poprali v evropské šatně.

Koepka ale jakékoliv rozpory mezi nimi už několikrát popřel a učinil tak v narážce i v tomto videu. "Ahoj kámo, hele nechtěl bych, aby se mezi nás kdykoliv cokoliv dostalo," říká na úvod krátkého videa. "To ale je trofej Jacka Nicklause," reaguje s nadsázkou DJ.

"Gratuluji ti, vyhrál si Hráče roku," pokračuje Johnson. "Víš, že jednu takovou také mám?" chlubí se následně Koepkovi, který s úsměvem celou debatu uzavírá: "Vážně? Ale takhle je moje."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení