Nováčci v Síni slávy. Ochrnutý kouzelník i první golfová sexbomba

Retief Goosen

Světová golfová síň slávy bude bohatší o pět nových členů. Od roku 2019 do ní přibydou Retief Goosen, Peggy Kirk Bell, Billy Payne, Dennis Walters a Jan Stephenson. Slavnostně budou uvedeni v červnu příštího roku na ceremoniálu v Pebble Beach.

Těchto pět jmen vzešlo z 15 finalistů, když obdrželi od šestnáctičlenné výběrové komise více než 75 procent hlasů. V komisi byla jména jako Jack Nicklaus, Gary Player, Nancy Lopez či Annika Sorenstam.

"Ročník 2019 je jedním z nejvyužitelnějších, které jsme tu měli. Už se těšíme, až s nimi po jejich slavnostní inauguraci začneme spolupracovat," uvedl prezident Světové golfové síně slávy Jack Peter.

Dvě ze sedmi vítězství Retiefa Goosena (na snímku) na PGA Tour přišly na US Open v roce 2001 a 2004. Dnes devětačtyřicetiletý Jihoafričan vyhrál celosvětově celkem 36 turnajů. Mimo jiné je také dvojnásobným vítězem Order of Merit European Tour.

"Byl to trochu šok," řekl o své první reakci na své zvolení. "Možná už jsem zapomněl na to, co jsem všechno během kariéry dokázal. Jsem rád, že za to, co jsem pro golf udělal, se mi dostalo této pocty," sdělil Goosen.

Američanka Peggy Kirk Bell zemřela v roce 2016 a byla do Síně slávy uvedena v kategorii za celoživotní úspěchy. V roce 1949 vyhrála major, ale proslavila se především celoživotní prací a obhajobou ženského golfu.

V roce 1990 získala cenu Boba Jonese, což je nejvyšší ocenění, které uděluje USGA. V roce 2002 se stala první ženou, která byla přijata do Světové síně slávy učitelů golfu.

"Byla jedním z pilířů budování LPGA jako organizace. Byla v golfu opravdu dlouho, byla dokonalou učitelkou hry i dokonalou hráčkou. To ji nakonec přivedlo i do Síně slávy," uvedl Peter.

Za celoživotní dílo bude do Síně slávy přijatý i Billy Payne, který v roce 2017 odešel do důchodu, když do té doby působil jako předseda Augusta National. Během funkčního období dnes 70letý Payne učinil z Augusty jeden z největších golfových klubů na světě. Vpustil do něj také první ženy.

Dennis Walters je proslulý golfový umělec a specialista na trikové rány, který v roce 1979 po kolizi s golfovým vozíkem ochrnul od pasu dolů. Golf ale miloval dál a během své kariéry v zábavním průmyslu absolvoval i na invalidním vozíku přes 3000 představení.

Šestašedesátiletá Jan Stephenson míří do Síně slávy v ženské kategorii. Je považována za jednu z nejkrásnějších profesionálních golfistek všech dob. Vyhrála 16krát na LPGA včetně tří majorů. Byla jednou z prvních hráček, která činila ženský golf přitažlivý a vnášela do něj prvek sex appealu.

Pět nových členů bude uvedeno do Světové golfové síně slávy 10. června 2019 v Pebble Beach v týdnu US Open.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení