Pepperell trefil hole-in-one, Fleetwood buggynu. Oba dělí vedení

Tommy Fleetwood

Hodně zajímavých okamžiků mohli sledovat diváci během prvního kola British Masters. O dva nejzajímavější se pak postarali domácí hvězdy Tommy Fleetwood a Eddie Pepperell, kteří navíc po čtvrtku dělí ve Walton Heath GC vedení s dalším krajanem Mattem Wallacem.

Fleetwood, Pepperell a Wallace se po úvodních osmnácti odehraných jamkách dostali na skóre pět ran pod par hřiště.

Každý k němu přitom došel úplně jinou cestou.

Wallace, který se nedostal i přes skvělé letošní výkony a tři vítězství do evropského rydercupového týmu, zahrál eagle na pětiparové jedenáctce a pět birdie, ale také třikrát ránu ztratil a zahrál tři bogey.

To nejzajímavější si však pro diváky v Surrey připravili zbylí dva lídři.

Fleetwood prožíval bezchybné kolo, než svou ranou z týčka tříparové sedmnáctky trefil buggynu. Jeho míček skončil v místě u volantu, hned vedle kelímku, ve kterém měl jeden z rozhodčích podle všeho pivo.

Dlouhovlasá polovina úspěšného letošního rydercupového páru s označením Moliwood po dropu par nezachránila, na mínus pět se však Fleetwood vrátil berdíkem na závěrečné osmnáctce.

Pepperell zahrál během svého kola dokonce dva eagly, když jeden z nich přišel i na tříparové devítce. Ano, počítáte dobře, znamenalo to jediné - eso s pořádnou dávkou štěstí s ohledem na odskoky míčku u jamky.

Dalším hvězdám ale 1. kolo tolik nevyšlo. Francesco Molinari a Thorbjorn Olesen, kteří šli v jednom flightu s Fleetwoodem, došli shodně za +1. A stejně zahráli i Thomas Bjorn a Pádraig Harrington, kteří na Ryder Cupu s Lee Westwoodem (+2) a Lukem Donaldem (+6) na Evropany "dohlíželi".

Boj o cut čeká v pátek i hostitele turnaje Justina Rose (+2), alespoň v paru došli Andrew "Beef" Johnston a Martin Kaymer. O ránu pod par stlačil své skóre Danny Willett, ještě o dvě rány lépe zahrál Matt Fitzpatrick.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení