3 Češky čeká na Floridě druhá fáze bojů o LPGA

Klára Spilková

Hned tři české golfistky vstoupí koncem tohoto týdne do druhé fáze kvalifikačního cyklu zámořské LPGA. Na Floridě se pokusí drsným sítem projít do ještě drsnější závěrečné fáze Klára Spilková, Karolína Vlčková a Šideri Váňová. Startuje se už v sobotu!

Do první fáze, kterou neprošla amatérka Kateřina Vlašínová, musela ze zmíněného tria pouze Váňová. Spilková postoupila rovnou do druhé fáze díky svému postavení ve světovém žebříčku, Vlčková pak díky úspěšné nováčkovské sezoně na Symetra Tour.

Nyní už jsou ale všechny na stejné startovní čáře.

Do turnaje druhé fáze kvalifikačního cyklu vstupuje 196 hráček, když dál postoupí pouze 15 až 25 z nich. A ani ty nebudou mít vyhráno.

Kvalifikační cyklus totiž letos prvně skončí dramatickou Q-series, tedy dvěma turnaji ve dvou týdnech v resortu Pinehurst, které se budou hrát od 24. října do 3. listopadu. Karta na LPGA čeká na 45 nejlepších.

To je ale ještě daleko, nyní je na programu druhá fáze, do které jde z českých hráček nejrozehranější Vlčková. Té teprve v minulém týdnu skončila sezona na Symetra Tour závěrečným šampionátem.

Konec nováčkovského ročníku však Vlčkové nevyšel úplně podle představ. Z posledních pěti turnajů prošla jen dvakrát cutem a byla z toho pouze dělená 59., respektive samostatná 61. příčka. V celosezonním finančním žebříčku skončila se ziskem 22 458 dolarů na 48. místě.

"Děkuji Symetra Tour za skvělý první rok na okruhu. Závěrečná série turnajů nedopadla tak, jak bych si představovala, ale hodně jsem se naučila. Jsem připravena na Q-school," vzkázala na Facebooku.

Spilková naposledy hrála golf v první polovině září, kdy se zúčastnila tří turnajů Ladies European Tour včetně majoru Evian Championship. Na něm ale neprošla cutem, ve Francii pak skončila dělená čtyřicátá a ve Španělsku dělená třiatřicátá. V žebříčku LET je prozatím sedmá.

Začátek října strávila v Chorvatsku a po návratu zpět do Česka ještě před svým odletem do USA pilovala hru na Černém Mostě.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Back at @blackbridgegolf  #flopshot

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

Váňová hrála stejně jako Spilková Lacoste Ladies Open de France a španělské Estrella Damm Mediterranean Ladies Open, ani na jednom turnaji však neprošla cutem. Letos tak má na svém kontě na LET pouze dva cuty z osmi startů. V Order of Merit je na 122. místě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení