Školník z Karlových Varů hraje po 3 měsících golf lépe než vy!

Milan Klich

Brouzdáte po Facebooku a najednou vás zaujme video, které se k vám dostane tím, že ho okomentoval přední český amatér Vítek Novák. Je na něm postarší pán, odpalující perfektně míček na podle všeho dvoře školy. O chvíli později pak už pouze posloucháte báječný golfový příběh, který se souhrou okolností nyní dostává i k vám.

"Ano, jsem to já," potvrzuje nám po telefonu ze své dílny 64letý Milan Klich, který je školníkem na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech. Právě na jeho facebookovém profilu bylo ve středu umístěno video, které naleznete pod tímto článkem, s otázkou "A jak trávíte babí léto vy?"

Milan Klich ve svém volném čase takto tráví už poslední tři měsíce, co se po dlouhých padesáti letech vrátil ke golfu.

"Poprvé jsme golf hráli jako malí kluci, to nám bylo nějakých dvanáct nebo třináct let. Bylo to na Olšovkách, kde nás trénovat Robert Robětín," vzpomíná hrdina našeho příběhu na své začátky s golfem.

Přesto, že ho prvními golfovými krůčky provázel jeden z průkopníků golfu u nás (více o Robertu Robětínovi na serveru ČGF zde), po pár letech se s ním na dlouhou dobu rozloučil. Jednoduše na golf neměl čas.

"Určité okolnosti mě ale na golfová hřiště letos vrátily. Najednou jsem přebytek volného času potřeboval vyplňovat. Hraji od léta, jsou to zhruba tři měsíce," prozradil nám Milan a nechce zabíhat více do hloubky.

Na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech mají nečekaný golfový talent.

Ať už ho ale ke golfu vrátilo cokoliv, je za to nyní rád: "Golf mě bavil i dříve, ale neměl jsem na něj čas. Golf, pokud si ho chcete jen trochu užít a naučit, totiž zabere spoustu času."

"Mým dlouholetým kamarádem je golfový trenér Míra Brtek, se kterým jezdím trénovat na Háje. Už jsem hrál i dva turnaje. Naposledy to byl 36. Olšovák, na kterém jsem ve své kategorii skončil s hendikepem 54 na pátém místě," přidává své poslední golfové zážitky.

A jaké má Milan Klich své golfové cíle? "Chtěl bych se zlepšit, abych měl ze hry větší radost a lepší pocit. A abych to neplácal, tak jako teď."

Při pohledu na Milanův cvičný švih ze dvora karlovarského gymnázia si říkáme, že bychom to občas chtěli plácat jako on.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení