Specialista na Asii. Thomas útočí v Malajsii už na čtvrtý triumf

Justin Thomas

Justin Thomas útočí v Malajsii na své třetí vítězství. V Kuala Lumpur vyhrál už v letech 2015 a 2016. Dohromady se CJ Cupem v Jižní Koreji získal na asijských turnajích tři ze svých devíti vítězství na PGA Tour.

Nyní tedy v Malajsii útočí na čtvrté. Když se k tomu přičtou další dva triumfy na Havaji, najednou tu máme pouze čtyři turnaje, které vyhrál Thomas v kontinentální Americe. V Asii tedy získal jen o jedno vítězství méně, což je pozoruhodná statistika.

I proto nebylo překvapením, když Thomasovi vyšlo parádně první kolo také na letošním CIMB Classic. Zahrál 66 (-6) a vytvořil si dobrou pozici pro další asijský triumf.

"Musíte tu hrát dobře každý den. Minimálně tak dobře, jako já dnes. To by mi mohlo nakonec vyhrát turnaj," uvedl Thomas po prvním kole.

"Nemít úplně nejlepší den a přesto zahrát -6, je velká věc. Nevyužil jsem několik příležitostí a dvě jamky mi utekly, ale zase se mi vydařil závěr kola," komentoval Thomas čtyři birdie na konci první devítky, na které první kolo dohrával.

Thomas je jediným hráčem z nejužší světové špičky, který na prvním ze tří po sobě konajících se asijských turnajích v rámci PGA Tour startuje. Ostatní zatím odpočívají a ve větší míře se dá jejich účast očekávat až na WGC – HSBC Champions v čínské Šanghaji.

"Vždycky jsem považoval za důležité hrát i na podzim, protože se nechci dostat příliš z formy," vysvětlil Thomas, proč na rozdíl od ostatních špičkových hráčů PGA Tour do Malajsie pravidelně jezdí.

Navíc tu má po svých dvou vítězstvích silnou fanouškovskou základnu. Pro malé malajské golfisty je velkým vzorem. Jeden z nich rozhodně nejspíš nikdy nezapomene na partičku golfu, kterou si dal s Thomasem před začátkem turnaje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Eidan wanted @JustinThomas34's autograph. He didn't know @justinthomas34 wanted his, too. #LiveUnderPar

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Malý Eiden si původně přišel jen pro podpis na míček, ale situace se pro něj vyvinula nečekaným způsobem. Nakonec se také on podepsal na míček Thomasovi, o kterém loňský vítěz FedEx Cupu prohlásil, že ho jednou prodá na eBay, až bude Eiden slavným profesionálem.

Pětadvacetiletý rodák z Kentucky pomalu vystupuje ze stínu svých slavnějších vrstevníků. Během posledních dvou let je dohnal nejen v golfu, ale také v popularitě jak v USA, tak i ve světě.

Postupně se z něj stává hvězda první velikosti.

Pokud by Thomas v CIMB Classic vyhrál už potřetí, mohl by se v popularitě u místních měřit klidně i s Tigerem Woodsem, který má po matce asijské kořeny.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení