Toto je driver Nike, který nikdy (oficiálně) neexistoval

Nike Vapor Strike

Když v srpnu roku 2016 firma Nike oznámila, že končí s výrobou golfového vybavení, znamenalo to také, že se s okamžitou platností zastavila nejen výroba, ale také vývoj jejích produktů. To však neznamená, že některé hole, které se už nestihly dostat do obchodů, nemá velice úzká skupinka lidí v bagu.

Bývalý zaměstnanec Nike Oli Wilson říká, že pro americkou firmu pracoval čtyři roky. Na svůj Instagram umístil fotografii driveru, o kterém tvrdí, že měl být velkou zbraní Nike pro rok 2017.

Na trh měl být uveden pod názvem Vapor Strike, jenže do bagů špičkových profesionálů, které měla firma pod smlouvou, ani k běžným spotřebitelům se hůl nikdy nedostala.

Velmi pravděpodobně měl být driver nástupcem úspěšného modelu Vapor Fly, které na Tour používali například Rory McIlroy nebo Paul Casey.

Wilsonova fotka se na Instagramu objevila minulý víkend. Krátce na to pak twitterový účet serveru MyGolfSpy svými fotografiemi potvrdil, že driver Vapor Strike se měl opravdu stát novou vlajkovou lodí výrobce společně s dalšími dvěma dřevy VPR Elite a VPR Pro.

MyGolfSpy pod obrázky přihodil otázku k zamyšlení, jestli těchto holí není škoda a Nike je neměla nechat v říši zapomnění. Musela do jejich vývoje, který byl již nejspíš u konce, investovat nemalé částky.

Dneska by s nimi nejspíš hrál i Tiger Woods, či nastupující anglické eso Tommy Fleetwood, který jako snad poslední z někdejších bývalých hráčů Nike stále používá starý set holí od americké legendy mezi sportovními značkami. Ta však již dva roky golfistům vyrábí pouze oblečení a boty.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení