Molinari hrál Ryder Cup se zraněnými zády. Zatajil to

Francesco Molinari

Francesco Molinari byl v pondělí ráno po Ryder Cupu úplně vyřízený. Nikoliv kvůli kocovině z vítězných oslav, ale kvůli zraněným zádům, se kterými slavnou týmovou soutěž odehrál.

Ital vyhrál všech pět zápasů, do kterých za Evropu nastoupil. Čtyři po boku Tommyho Fleetwooda v pátek a v sobotu a jeden v nedělním singlu, kterým zároveň přinesl do šatny vítězný bod. To vše se zraněnými zády.

Odhalil to novinářům na probíhajícím British Masters poblíž Londýna. V Paříži hrál prý před dvěma týdny s protizánětlivými prášky. Druhý den po vítězství se Molinari ani nemohl ohnout, aby si zavázal boty.

Pětatřicetiletý vítěz letošního The Open uvedl, že následky náročného léta začal pociťovat ráno před sobotními čtyřhrami, ale o svém zhoršujícím se stavu neřekl kapitánu Thomasi Bjornovi.

"Začal jsem být prostě více unavený. Zatím to nebylo takové, aby to mělo vliv na moji hru," prozradil, proč si své problémy nechal pro sebe. Na hřišti byl nezastavitelný a po Larry Nelsonovi se stal teprve druhým hráčem historie, který nastoupil do všech pěti soubojů a všechny vyhrál.

"V tu chvíli jsem si vzal léky. Je to týden, kdy se cítíte tak napumpovaný, že byste dokázal hrát na jedné noze," vysvětlil, proč během Ryder Cupu začal užívat protizánětlivé prášky.

Molinari popsal, že má poslední veleúspěšné měsíce pocitově v mlze, když během léta neměl turnajovou pauzu delší než jeden hrací týden.

To ostatně platí i nadále, když po Ryder Cupu už opět hraje na British Masters, za dva týdny ho čeká WGC - HSBC Champions, a pak i vyvrcholení sezóny European Tour, když v pořadí Race to Dubai drží první místo právě před Fleetwoodem.

"Utíká to opravdu rychle, děje se mnoho věcí a není opravdu čas na odpočinek. Moje záda nebyla na konci Ryder Cupu v pořádku, že jsem si v pondělí ani nemohl zavázat tkaničky u bot," uvedl Ital.

"Nejsem dítě, jako Tommy. Musím hospodařit se svou energii a se svým tělem," dodal Molinari, který však bude musel vydržet v zápřahu ještě minimálně do listopadu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení