Bezchybné kolo, k tomu 11 birdie. Woodland v Malajsii vede

Gary Woodland

Kolik ran bylo v pátek potřeba zahrát na první místo leaderboardu na CIMB Classic v Malajsii? Zatraceně málo. Gary Woodland potřeboval skóre 61 (-11), Marc Leishman 62. Společně vedou v polovině turnaje PGA Tour se skóre -14.

Na čele letošního druhého turnaje nové sezóny jsou ale Američan s Australanem jen o jedinou ránu před Indem Shubhankarem Sharmou a Angličanem Paulem Caseym. Největší hvězda turnaje Justin Thomas zahrál "jen" -3 a klesl na dělené 15. místo se ztrátou pěti ran na vedení.

Thomas byl zároveň dosavadním držitelem rekordu hřiště v Kuala Lumpur, když zahrál 61 ran v roce 2015 při svém zdejším prvním vítězství ze dvou v řadě. Nyní už se o rekord dělí s Woodlandem.

Ten zahrál ve druhém kole dvě bezchybné devítky. První za 30 druhou za 31 ran. "Je hezké, že jsem byl pořád agresivní. Tohle hřiště mi opravdu sedí. Měl jsem tu úspěchy i dříve. Je fajn se se vrátit a zase hrát dobře," řekl Woodland, který na CIMB Classic skončil v letech 2013 a 2014 dvakrát druhý.

Leismann tvrdí, že o víkendu bude potřebovat taková kola zopakovat. "Na čele leaderboardu je spousta dobrých hráčů. Musím hrát extrémně dobře, abych měl šanci vyhrát," uvedl Australan, který ve druhém kole také nezahrál jediné bogey, za to deset berdíků.

Má nejspíš pravdu, protože zatím panují v Kuala Lumpur extrémně skórovací podmínky. Kola hluboko pod 70 ran sázejí hráči zdaleka nejen v TOP 10 jak na běžícím pásu. Nad par zahrálo v součtu obou kol jen osm hráčů ze 78členného leaderboardu, který je tentokrát bez cutu.

CIMB Classic se hraje o 7 milionů dolarů, přičemž vítěz si připíše 1,62 milionu. Turnaj je první ze tří po sobě jdoucích akcí asijské podzimní části PGA Tour. Následovat bude CJ Cup v Jižní Koreji a pak i desetimilionový podnik World Golf Championship v Shanghaji, který je společný s European Tour.

Sestřih 2. kola

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení