Rose drivoval z fairwaye, Lowry zahrál eso a díky tomu dal cut

Justin Rose

Těžké podmínky z hráčů v pátek na British Masters vyždímaly to nejlepší, i když to na výsledcích nebylo příliš vidět. Silný vítr odvál většinu výsledků do plusu, ale i tak byly k vidění parádní kousky.

Jediný, komu zatím podmínky ve Walton Heath Golf Clubu nevadí, je domácí Eddie Pepperell. Ten i druhý den stlačil jako jediný své skóre pod sedmdesát a po výsledcích 67 a 69 ran vede s mínus osmi o tři rány.

Zatímco ve čtvrtek se bláznivým esem blýskl Pepperell, v pátek zahrál jamku na jedinou ránu Ir Shane Lowry. Tentokrát podlehla 3parová pětka.

Lowry zahrál hole-in-one jako na zavolanou. V tu chvíli byl na skóre +4 a zbývalo mu odehrát už jen pět jamek. Díky esu se ale posunul na plus dvě, což by mělo stačit na cut. To ale ještě musí potvrdit sobotní dohrávka druhého kola, které bylo stejně jako to čtvrteční první nedohráno pro tmu.

Diváky pak v pátek pobavil také hostitel akce a její největší hvězda Justin Rose. Také jemu hrozilo, že by nemusel projít cutem.

I proto na pětiparové šestce zariskoval a na svou třetí ránu z fairwaye vytáhl z bagu driver. Trefil ho parádně, míček dopadl před greenem, ale dojel na něj a zastavil se v birdie pozici, kterou Rose nepohrdl.

Také díky tomu je Rose stejně jako Lowry po zatím nedohraném druhém kole na +2, i když on už má 36 jamek za sebou. Stejně jako další Angličan Tommy Fleetwood, který se v pátek trápil a pohoršil si o pět ran na par.

Stejně je na tom i jeho krajan a vítěz předturnajové Hero Challenge populární Andrew "Beef" Johnston, Ital Francesco Molinari si po dvou kolech za plus jedna krčí na skóre +2. Na cut to ale stačit bude.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení