Dvě rány od medaile! Tichý skončil na olympiádě mládeže pátý

Václav Tichý

Blízko velkému úspěchu byl na letošních Youth Olympic Games, tedy Olympijských hrách mládeže, český golfista Václav Tichý. Ten skončil v argentinském Buenos Aires po třech kolech na děleném pátém místě a jen dvě rány ho dělily od dodatečného play off o bronz.

V pořadí již třetí letní olympiáda mládeže je určena pro mladé sportovce od 15 do 18 let. Stejně jako klasické olympijské hry se konají jednou za čtyři roky, v mezidobí je na programu zimní varianta.

Mladí golfisté tentokrát bojují na hřišti Hurlingham Clubu a Tichý, který koncem října oslaví své teprve 16. narozeniny, se na jeho fairwayích a greenech rozhodně neztratil. Naopak bojoval o nejvyšší příčky.

Do turnaje vstoupil kolem jednu ránu nad par, a to i přesto, že na čtyřparu čtrnácté jamky zahrál triple bogey. Slabší den si vybral ve středu, kdy během druhého kola zahrál sedm bogey, jednoho dabláče a jen díky třem birdie na závěrečných třech jamkách z toho bylo alespoň 74 ran (+4).

To nejlepší si ale talent z pražských Hodkoviček nechal na závěr, když se ve čtvrteční finálové rundě dostal o dvě rány pod par a posunul se na konečné skóre +3 a dělené páté místo.

Od bronzového Nizozemce Jerryho Ji ho dělily jen dvě rány. Zlatou medaili vyhrál Australan Karl Vilips, stříbro získal pro USA Akshay Bhatia.

"Vašek hrál vyrovnaný golf a případně minuté greeny dokázal výborně zachraňovat. O medaili ho připravilo jen druhé horší kolo," zhodnotil výkon Tichého pro server ČGF trenér Martin Kubricht.

Mezi dívkami reprezentuje Českou republiku Sarah Hricíková, která obsadila po kolech za 79, 72 a 73 ran se skóre +14 samostatnou 15. příčku. Týmová soutěž startuje v sobotu foursomy, v neděli přijdou na řadu fourbally a v pondělí vše vyvrcholí klasickou hrou na rány.