Pepperell drží v Anglii vedení, stíhají ho šampioni z Česka

Eddie Pepperell

Konečně trochu vlídnější podmínky čekaly na hráče během třetího kola British Masters, po kterém drží vedení Eddie Pepperell. V neděli se ho ale pokusí sesadit z první příčky mimo jiné hráči, kteří si připsali svá velká životní vítězství v České republice.

Domácí Angličan Pepperell prožil v sobotu ve Walton Heath Golf Clubu nejméně produktivní den. Sice stejně jako v prvním kole zahrál eagle na pětiparové jedenáctce, ale přidal k němu už pouze birdie na čtyřce.

Společně s dvěma bogey (3, 12) to znamenalo kolo za 71 ran a polepšení si pouze o ránu na průběžné skóre -9. Stále to ale stačí na vedení o tři rány!

"Bylo by hezké, kdybych na druhé devítce proměnil nějaké putty. ... Stále si ale věřím, že zítra jsem schopný zahrát tři nebo čtyři rány pod par, což by všem ostatním jejich život pořádně ztížilo," řekl po dohrání Pepperell.

Vítěz letošního Commercial Bank Qatar Masters a 50. hráč světového žebříčku skončil v TOP 10 v pěti z posledních osmi startů, ve svých 27 letech ale půjde poprvé v kariéře do finálového kola jako samostatný lídr.

Navíc by se stal prvním vítězem stylem start-cíl na European Tour od loňského Open de Portugal, kde vyhrál jeho krajan Matt Wallace.

"Je to pro mě nová pozice. ... Abych neselhal, tak to musím udržet. Z dneška mám pocit, že jsem trefil spoustu solidních ran. Pokud se mi to podaří i zítra, budu šťastný," věří rodák z Oxfordu.

Někteří hráči ale ještě mají zálusk na jeho první místo.

Na děleném druhém jsou po 54 odehraných jamkách s mínus šesti Švéd Alexander Bjork, Francouz Julien Guerrier, Angličan Jordan Smith a Američan Julian Suri, loňský vítěz D+D REAL Czech Challenge.

A svůj druhý titul na European Tour v kariéře se pokusí získat také Alexander Pavan, letošní šampion Czech Masters z Albatrossu. S mínus čtyřmi dělí šestou příčku s Wallacem, když v sobotu zahrál jedno z nejlepších kol dne i celého turnajového týdne, tedy za 67 ran (-5).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení