JO! Podzim Zachovi svědčí, vyhrál svůj třetí zámořský turnaj

Šimon Zach

Podzimní turnaje Šimonu Zachovi v zámoří očividně svědčí. Loni si připsal dva tituly, letos slavil v neděli svůj první. Díky báječnému finálovému kolu za 66 ran (-6) ovládl s celkovým skóre -15 Bank of Tennessee Intercollegiate a pomohl svému týmu k druhému místu.

Loni se Zach radoval ze svého premiérového vítězství v barvách Louisville Cardinals koncem října, když vyhrál Warrior Princeville Makai Invitational. V listopadu pak ještě zvítězil na The Gobbler Amateur, kterého už se ale účastnil na vlastní pěst.

První polovina tohoto roku pak nebyla v Zachově podání ideální, ale postupem času se jeho výkony i výsledky začaly zlepšovat, a tak byl třeba jedním ze dvou nejlepších Čechů na letošní D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře. V srpnu pak ovládl domácí MM ve hře na rány a společně s Jiřím Zuskou byl tahounem českého týmu na MS.

Se Zuskou se pak po návratu do zámoří potkal také v Louisville. Zatímco Zacha ale jako seniora čekala závěrečné univerzitní sezona, Zuska jako nováček naskočil do své první. A oba začali semestr dobře.

Hned v prvním kole prvního turnaje zahráli za 64, respektive 66 ran a naznačili, že by mohli prožít dobrý podzim. V prvním turnaji skončil v TOP 10 Zach, ve druhém Zuska, třetí se ale ani jednomu příliš nevydařil.

Ve čtvrtém to ale z českého pohledu přišlo!

Zach začal turnaj na hřišti Blackthorn Club at the Ridges fantastickým prvním kolem za 63 ran (-9) a ujal se děleného vedení. Po druhém kole, které došel pouze v paru, si sice o pár příček pohoršil, ale berdíci ve skórkartě se počítají až po turnaji, a to se potvrdilo i tentokrát.

V nedělním finálovém kole si totiž Zach opět připsal jedno ze dvou nejlepších kol dne, když se dostal šest ran pod par. A naštěstí pro něho se pak hráčům v leaderboardu nad ním tolik nedařilo, a tak se 22letý Čech posunul na konečné první místo a mohl slavit vítězství.

S patnácti ranami pod par vyhrál o ránu před Shisem Go, který v neděli zahrál pouze za 71 ran (-1). Třetí skončil o další ránu zpět Blake Taylor.

Parádní turnaj pro Louisville Cardinals podtrhl svým čtvrtým místem (-12) Matthias Schmidt, který byl lídrem Kardinálů na úvodních třech turnajích, ze kterých ten druhý - Old Town Club Invitational - ovládl. Pro mužský golfový tým University od Louisville se tak jedná už o druhé individuální vítězství v probíhajícím semestru ze čtyř odehraných turnajů.

Jiří Zuska tentokrát došel po třech kolech (73, 70, 73) v paru a obsadil dělenou 36. příčku z 81 hráčů, kteří do turnaje zasáhli.

Celý tým Louisville Cardinals skončil ze čtyř dosavadních turnajů jednou první, dvakrát druhý a jednou osmý. Podzimní sezonu uzavře turnajem Warrior Princeville Makai Invitational koncem října.

Tedy akcí, kterou Zach před rokem vyhrál.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení