Veterán i mezi veterány. Langer má po šedesátce už čtvrtý titul

Bernhard Langer

Bernhard Langer v neděli s přehledem ovládl SAS Championship a půjde z prvního místa celkového pořadí Schwab Cupu do play off PGA Tour Champions. Jednašedesátiletý Němec vyhrál na americkém veteránském okruhu nad padesát let již 38. turnaj. Po šedesátce, kterou oslavil loni koncem srpna, slaví už čtvrté vítězství.

Langer zahrál v posledním třetím kole 65 ran (-7), a po předchozích dvou rundách za 62 a 67 zvítězil se suverénním náskokem šesti ran před Scottem Parelem, který zahrál double bogey na poslední jamce. Nemusel litovat, protože i tak uhájil druhé místo před Jerrym Kellym.

"Už si nemám co dokazovat, ale stále mám golf rád. Stále se chci zlepšovat. Stále chci hrát nejlépe, jak Bernhard Langer dovede," povídal legendární Němec po vítězství v Prestonwood Country Clubu.

"Stále mám rád soutěžení. Pořád mě baví vítězit, nebo být ve hře o vítězství. Myslím, že mě tu budete vidět ještě tak dlouho, jak to jen půjde," plánuje Langer, který je veteránem i na veteránské túře.

Do turnaje vstoupil parádním kolem za 62 v podmínkách, které hustým deštěm ještě ovlivňoval hurikán Michael.

Co ale Langera hodně překvapilo, tak fakt, že nebyl sám.

"Zahrát mínus deset bylo úžasné. Nemohl jsem uvěřit, že to samé se povedlo ještě dvěma dalším lidem," komentoval výkony Toma Lehmana a Gena Sauerse, kterým zejména první kolo pomohlo k TOP 5.

Pouze Langer ho ale zužitkoval ve vítězství.

"Bernhard hrál tento týden ve svém vlastním světě," komentoval druhý Scott Parel Langerovu jízdu, kterou se mu podařilo zopakovat své vítězství na stejném hřišti z roku 2012.

"Je vždycky zábavné přijet někam, kde už jste vyhráli. Cítíte se pohodlně, protože víte, jak to hřiště hrát. A to byl teď ten případ. Tady jsem hrál tak padesátkrát, sedmdesátkrát, znám tu každý kámen," uvedl Langer.

Ten se po vítězství posunul ze čtvrtého místa Charles Schwab Cupu na první, a vede tak před třemi turnaji play off skupinku nejlepších 72 hráčů sezóny. První turnaj Dominion Energy Charity Classic začíná příští týden.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení