Světu vládne nová jednička. Jak si vedou v žebříčku Češi?

Ondřej Lieser

Pondělní vydání světového žebříčku nabídlo letos už čtvrtou světovou jedničku. Poprvé v kariéře stanul na jeho vrcholu Američan Brooks Koepka, který sesadil krajana Dustina Johnsona. A jak jsou na tom v OWGR po sezóně Češi? Stále jim vládne Ondřej Lieser.

Lieser je českým skokanem roku. Světový žebříček (OWGR) ho na konci roku 2017 registroval na 1925. místě. Nyní po sezóně 2018 je na 628. místě. Vděčí za to především skvělým výsledkům na turnajích Pro Golf Tour.

Tam se do světového pořadí udělují body za místa do TOP 4. Lieser v PGT v roce 2018 jednou vyhrál, jednou skončil druhý, dvakrát třetí a jednou dělený třetí. Do OWGR tedy zapsal body z pěti turnajů. Nejvíce (4,00) získal za vítězství na Zell am See-Kaprun Open.

Nejvyšší umístění v žebříčku, kam se Lieser v této sezóně i v této kariéře dostal, byl 611. místo. Výš se dostal jen Stanislav Matuš, který byl v roce 2017 po svém vítězství na Pro Golf Tour v St. Pöltenu evidován na 585. místě na světě.

Matuš letos hrál o ligu výš na Challenge Tour, kde se body do žebříčku ve větší konkurenci přeci jen získávají o něco obtížněji. Z každého turnaje boduje 14 hráčů. Matušovi se většinu sezóny až na výjimky nedařilo, a tak se z 698. místa na konci roku 2017 propadl na 941. pozici.

Hráč končícího Pro Golf Teamu letos bodoval do OWGR ve dvou případech, a to děleným 10. místem na Prague Golf Challenge a osmým místem na Bridgestone Challenge, kterým si zároveň zachránil svá hráčská privilegia na Challenge Tour i pro příští sezónu.

Třetím nejvýše postaveným Čechem ve světovém žebříčku je Filip Mrůzek z Relmostu. Ten letos pořadím stoupal z 1654. místa na konci roku 2017 až na aktuální 1199. místo. Nejvýše byl na 1134. pozici po děleném osmém místě na Euram Bank na Challenge Tour.

Mrůzek bodoval letos ještě děleným 14. místem na Open de Portugal na Challenge Tour a děleným třetím místem na Red Sea Ain Sokhna Classic na Pro Golf Tour. I on by se měl příští rok představit opět na Challenge Tour, nikoliv však na sponzorské pozvánky, ale jako její člen.

Světový žebříček eviduje letos ještě další tři Čechy. Aleše Kořínka na 1465. místě, Michala Pospíšila na 1688. místě a Jana Cafourka na 1736. místě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení