Matuš hraje v Německu o naději, Challenge Tour přivítá 2 Čechy

Stanislav Matuš

Čeští golfisté budou v tomto týdnu bojovat na třech velkých evropských frontách. V Německu pokračuje Pro Golf Tour a Stanislavu Matušovi začíná docházet čas, Challenge Tour se přesunula i s dvěma Čechy do Švédska a dva zástupce máme také na amatérském mistrovství Evropy, které se koná v Estonsku.

Matuš od svého vítězství na turnaji Pro Golf Tour v Haugschlagu doufá, že by letos mohl na Pro Golf Tour získat kartu pro příští ročník Challenge Tour. Tu si odnese pět nejlepších hráčů konečného pořadí Order of Merit.

V elitní pětici se Matuš několik týdnů držel, postupem času z ní ale vypadl a nyní mu tři turnaje před koncem sezony patří sedmá příčka. Na umístění v TOP 5 mu pak chybí necelé tři tisíce bodů.

Ztrátu může v tomto týdnu stáhnout jen dvěma způsoby. Buď vítězstvím na Gut Bissenmoor Classic 2016, které se hraje od čtvrtka do soboty v Bad Bramstedtu, nebo skončit na samostatném druhém místě.

Za to by 27letý Čech získal rovných 3000 bodů. Musel by tak doufat, že aktuálně pátý Francouz Johann Lopez Lazaro by v tom případě nezískal více jak 219 bodů (eur). Jinak by se před Matušem udržel i tak.

Pokud Matuš neproklouzne do elitní pětice v tomto týdnu, bude mít pak už jen dvě šance. V Bad Bramstedtu se pak ukáží ještě další dva čeští hráči - Aleš Kořínek a Marek Nový.

Česká dua ve Švédsku a Estonsku

Na Challenge Tour ve švédském Katrineholmu se od čtvrtka představí dva Češi - Petrové Gál a Dědek junior. Oba letos ještě čekají na svůj první cut, nejblíže byl Gál na slovenském Penati, kde mu utekl o ránu.

Ve Švédsku se hraje Challenge Tour po pětileté pauze a to díky jedné z domácích legend Robertu Karlssonovi, který turnaj s dotací 200 000 eur pořádá ve svém rodném městě.

"Celé hřiště je taková hezky posekaná louka. Fairwaye nejsou určitě zakládané. Jinak je to celé hezky otevřené. Greeny jsou na poměry Challenge Tour hodně malé, přirovnal bych je k Mariánským Lázním. A hezky jedou,“ popisuje přímo z místa Petr Dědek jun.

Ten se musí od pondělního příletu potýkat s jednou velkou nepříjemností: "Stále čekám na hole a vybavení, které nepřiletělo. V pondělí jsem trénoval i v půjčených kraťasech. Hole mám od místního greenkeepera. Tak doufám, že se dneska dočkám svého bagu."

Dvě české golfové naděje pak v tomto týdnu zamířili do Estonska, kde ve středu odstartovalo letošní amatérské mistrovství Evropy. Jak se bude Šimonu Zachovi s Michalem Pospíšilem dařit, můžete sledovat zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení